| NellieLovett a întrebat:

Cum pot sa imi fac parul sa creasca mai repede, fara sa il tund?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Masca cu ulei de ricin caldut, inainte de spalare, dat la radacina firului de par si acoperit parul cu o basma sau prosop mai uzat, tinut timp de 2-3 ore, dar este eficient si daca-l tii jumatate de ora.
Dupa care, se spala parul cu apa calda si sampon, clatit cu conditioner ca de obicei.
Parul va stralucii mai mult si dupa fiecare masca, se va intarii si va creste mai mult si mai repede.

| NellieLovett explică (pentru Violleta2022):

Exista masca cu ulei de ricin de cumparat?
Daca nu, cum se fabrica?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La farmacie sunt diferite solutii de crestere a parului. Si da... fara sa il tunzi happy

| MistretulPufos a răspuns:

Mananca multe proteine si vitamine

| kiri11 a răspuns:

Uleiul de ricin, cocos, sau produsele senso duo. Cel putin eu asta folosesc, mai putin ricinul

| NellieLovett explică:

Daca se poate in mod natural?

| GamerulUnicat a răspuns:

Poti sa cumperi un ingrasamant de crestere a parului, stiu, suna ciudat dar chiar exista sau iti cand iti speli parul sa nu il speli cu sampon, ci cu urzici. Le pui in apa clocotita circ ca 5 minute si dupa aceea le freci de par cand te speli.

| Anabelle123 a răspuns:

Uleiul de ricin este foarte bun, iar atunci cand te speli pe cap, incearca sa iti faci un masaj la scalp. Ajuta foarte mult.

| MarryMarr333333333 a răspuns:

Poti sa mananci fructe deoarece contin vitamine... si poti sa aplici masca de par cu galbenus de ou si ulei de masline lasi 15 minute si apoi te speli pe cap... subt balsamuri, masti de par de la farmacie... sau poti sa iei de la farmacia veterinara sampon de spalat cai... si nu, nu glumesc, chiar functioneaza... sau din farmacii naturiste sampon si balsam din lapte de capra. Sper ca te-am ajutat!

| HIoana11 a răspuns:

Si eu ma confrunt cu problema asta

| NellieLovett explică (pentru HIoana11):

Cat de lung ai parul?

| HIoana11 a răspuns:

Mediu