| anonim_4396 a întrebat:

Cum preferati fetele, machiate sau naturale? Eu unul prefer naturaletea.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O fată cu un strop de machiaj nu strică niciodată.
Pa, pa.

19 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Si eu oh go on

| Malvina24 a răspuns:

@cristina sa stii ca uneori fetele se mai si ingrijesc pentru un baiat(special) stii tu pana la o anumita varsta fetele sunt naturale... apoi paotre anturajul, vedetele de la tv le inspira in a ''fi la moda''!~Nu tuturor le sta bine machiate! Sunt fete frumoase care nu au nevoie de make-up! La altele este necesar!
@Bro daca ar fi sa aleg desigur as prefera si eu naturaletea(eu sunt fata si apreciez un baiat natural-nu-mi plac baietii cu cercel, vopsiti, etc nu am nimic cu ei-pur si simplu nu sunt pe gustul meu si stiti cu totii cum se spune:'' nu e frumos ce e frumos e frumos ce-mi place mie!''

| Bacemi a răspuns:

Mi-ar placea sa cunosc o fata care e foarte frumoasa in mod natural. Daca nu poate fi cazul consider optim un machiaj discret. Nu imi plac lucrurile exagerate. Machiajul ar trebui folosit doar la ocazii mai speciale, nu oricand. Cunosc fete care sunt dragute si fara machiaj.

| Derye a răspuns:

@Lora: voi femeile aveti pretentii de la noi sa fim naturali (^vezi intrebarea pe care am pus'o eu despre machiatul baietilor) dar nici macar voi insisi nu sunteti naturale. Ce ne inspira asta?

| Derye a răspuns:

@cristina: Nu stiu pentru cine te machiezi tu, si nici nu prea are relevanta. Daca tu te machiezi pentru tine insuti, inseamna ca ai probleme, pentru ca, daca nici macar tu, nu te accepti asa cum esti, ce sa mai zicem de cei din jur?
Fetele se machiaza pentru alti baieti, nu neaparat pentru un baiat anume, ci pentru a fi placute de baieti in general, pentru a avea o reputatie de frumusetzea zonei. Oricat ai nega, este adevarat.
Are logica ceea ce spun eu?

Mie imi plac fetele NATURALE. Fata pe care o iubesc, n-a pus pic de fond de ten pe ea, pic de gloss, pic de ruj, nimic, si e frumoasa asa cum este. Altele, petrec o juma' de ora in fata oglinzii numa' pentru. machiaj.
Dupa o anumita varsta, cand batranetzea isi spune cuvantul, da, nu am nimic cu acele femei, dar nu la 18 ani cand tu n'ai nici macar 1 rid.

| FashionDiva a răspuns:

Depinde... nu foarte machiate dar nici foarte naturale. Undeva la mijloc :-)

| kiss1 a răspuns:

Naturaletea, un dar de la Dumnezeu.Noi,(fetele), ce facem? Practic distrugem acest dar, nu ne place.
Este adevarat ca la ocazii trebuie sa fim machiate si frumoase, dar acele fete care se machiaza zi de zi, sa stiti ca nu fac prea bine.
Pina la urma tot ele vor avea de suferit, pentru ca machiajul nu este benefic atit fetei cit si ochilor in primul rind.
Deci, cu aceasta ocazie un sfat pentru toate doamnele si domnishoarele:
Evitati machiajul cit de des posibil, veti avea numai de cistigat.
O zi buna in continuare.
Te pup!

| cornel a răspuns:

Putin machiaj nu de foamehee hee

| maya_7683 a răspuns:

Naturaletea este frumoasa insa nu toate fetele se nasc printese, pentru a da un plus de frumusete aspectului fizc e nevoie o ideee de,, adaos,,. Si-apoi, dupa o anumita virstra chiar e necesara o idee de machiaj.Eu am fost adepta naturaletii, sotul meu ma prefera machiata, so. dar totusi mai frumoasa e frumusetea naturala.

| Roby67 a răspuns:

Goale, adica fara machiaj nu fara..., stai ca ma incurc

| Cryssbest a răspuns:

@BRO, sa stii ca de fapt fetele/ femeile se machiaza si se ingrijesc pentru ele insele, nu pentru un barbat, oricat de special ar fi acesta. Daca tu preferi sa crezi altceva, fie! Daca maine ma voi trezi cu 1000 de calificative "stupid", fie! Inseamna insa ca habar nu aveti (cei care mi le veti da) ca asta e realitatea, fapt care ma avantajeaza.winking

| Cryssbest a răspuns:

Nu, @Derye!, nu are absolut niciuna. Te contrazici si emiti opinii complet aberante prin intermediul ultimei tale postari.
P. S. Daca nu are nici o relevanta, de ce ai mai pomenit de asta? Interesant!hee hee

| Cryssbest a răspuns:

Anonimule, hai ca m-ai facut sa rad cu lacrimi. Citeste atent postarea lui Derye "Fata pe care o iubesc etc". Iar tu ii zici lui @Deyre ca e fata desteaptarolling on the floor
Chiar ca sunt "in avantaj"!

| DanSor a răspuns:

Naturale...
Mie unul imi plac fetele fara machiaj. Stim toti ca cea mai frumoasa femeie e dimineata, cand se trezestehee hee

| Goofy77 a răspuns:

Naturale si cel mai bine se vede cand se trezeste dimineata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In cazul oricui, atat in cazul fetelor cat si al baietilor, eu prefer naturaletea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Derye, esti fata desteapta. Fetele nu se machiaza pentru ele decat daca au vreo frustrare in legatura cu faptul in care se percep. Evident ca o fac pentru altii, de ce fetele nu raman si noaptea in pat machiate? pentru ca ...nu le vede nimeni!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

happy Ce ne facem? Voiam sa dau mai multe fundoaie grase si frumoase, dar nu am voie. O fundoaie pentru fiecare intrebarehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt naturala jos la pisicuta, nu ma defrisez niciodata, iar baietilor le place, ma striga "PADUREANCA''