| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa imi fac un jurnal

46 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai pur si simplu iti iei un caie cu coperte cartonate (eu mi-am luat de la accesorise ca am vazut mai sus la fata aiabig grin) desenezi in el pe fiecare foaie dupa aceea scrii cu pixuri. creioane carioci de toate felurile care tot la accesorise se gasesc.(daca vrei sa fii mai speciala iei puf roz sau ce culoare vrei si l lipestipe copertasau iei doua bucati de carton de aceeashi marime cu copertile caietului, le dai cu lipici le pui pe ceva pufos ca sa se lipeasca de ele, decupezi, dar sa fie perfect taiat, dupa aceea lipesti peste cartonul cu material pe el pui niste plasa cu gauri mici de ce culoare vrei sau care culoare te reprezinta in loc sa iti scrii numele pe el si sa stie toata lumea al cui este. apoi lipesti peste cartoanele care le-ai facut la fel. apoi lipesti pe el stelute nasturi...si un mod bun de a vedea daca cineva ti-a umblat in jurnal este sa pui elastice:2 verzi, 2 albastre si 1 rosu (sunt bune si elastecele de par) si le pui pe jurnal intr-o ordine pe care numai tu o stii. daca elastecele sunt deranjate inseamna ca cineva si-a bagat nasul in jurnalul tau.love strucklove strucklove strucklove struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai intai iti iei un caiet A5 sau mai mic, culori, carioci, creioane, pixuri si incepi asa:poti sa scrii pur si simplu ce faci in fiecare zi; sa scrii de ai facut in zile diferite si sa le notezi cu stelute.

| ßσьσсєℓα a răspuns:

Ia un caiet, sau jurnal cu lacat, adica (,) caiet, apoi scrie tot ce vrei tu.

| Bianca_3321 a răspuns:

Pai iei un caiet siplu sau dictando, si ii rupi coperta.iti pictezi un desen pe carton si lipesti cartonul de caiet.dar nu uita.cu desenul in interior.api decoreazal cum iti doreste sufletul

| TheFashion a răspuns:

Pai ai putea incepe prin a lua un caiet sau o agenda apoi pixuri colorate creioane cerate si colorate, carioci. Apoi pe prima pagina ai putea sa faci un desen cu tine sau sa lipesti o poza cu tine.Pe a doua pagina poti sa-ti scrii dorintele pe cine pe cine iubesti...etc...Pe a treia pagina scrii ce ti s-a intamplat in ziua respectiva.La sfarsitul paginilor poti sa scrii jocuri si sa le inventezi tu aaa si am uitat de abtibilduri, iar desene fa multe si poze poti sa mai pui sclipici pene puf pietricele etc. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| cri27 a răspuns:

Simplu iei un ciet cu foai velina si il decorezi

| zoe_1987 a răspuns:

Punel intr-un loc ascuns

| zoe_1987 a răspuns:

Pai mai intai ia un caie un pix pe el poti pune poze desene dar cand pleci undeva ascundel undeva darr sa nu faci prostia sa il ascunzi in perna ca poate tatal, mama, fratelesau sora [daca ai] sa il gaseasca si sa il citeasca

| deiutza_7399 a răspuns:

Buna,as vrea sa te ajut.Pur si simplu ceri un jurnal de la librarie, ajucgi acasa si scrii in el gandurile tale, ce ti s-a intamplat astazi, lipesti fotografi s-au imagini etc... Poti sa scrii in el ce vrei s-au sa faci in el ce vrei. Sper ca ti-am fost de ajutor.Pa!

| Radu_Andreea_1991 a răspuns:

Sincer nu stiu daca mai vrei sa iti faci unul dar eu am gasit pe youtube acest filmulet si mi se pare foarte interesant.http://www.youtube.com/watch?v=S2FRKbQI2kY.In felul acesta poti sa iti faci cat de mare vrei jurnalul si sa il decorezi cum iti place tie.

| gabryyeellaa a răspuns:

Cumpara un caiet cu coperta colorata sau care sa iti placa si ascie ce faci in fiecare zi!
Asa am facut si eu

| alexa3002 a răspuns:

Eu am facut un jurnal cu printese astfel: am cumparat un caiet a4 dictando si i-am lipit o fisa de xerox pe coperta si i-am facut o clapita si i-am lipit-o.

| izabelalove a răspuns:

Cum pot sa-mi fac un jurnal. Zicetim voi va rog un sait?

| Gheorghe_Razvan_Andrei_1993 a răspuns:

Simplu. iei unul de la un chiosc.