| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ma epilez ca sa scap de parul de pe picioare pentru cat mai mult timp?

9 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Cu ceara.chiar daca este dureros dupa un timp vei vedea diferenta.firul de par se subtieaza si se rarestehappy

auran
| auran a răspuns:

Cu ceara este mai de lunga durata (de preferat cea reincalzita)

| Bishop a răspuns:

Cu ceara sau epilator happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu ceara calda la un salon de cosmetica (cam intr-o luna creste mai ales daca l-ai epilat cand era firul mai mare) sau cu laserul (epilare definitiva) dar procedura e scumpa si necesita mai multe vizite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu laserul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Folosește ceara caldă.
O aplici cu ajutorul unei spatule în sensul creșterii firului de păr și o smulgi energic și rapid în sensul invers.
După aplicare dai cu o cremă-loțiune-ulei după epilat cu efect antiseptic, emolient și hidratant.
Picioare frumoase și fine.
Epilarea cu laser este destul de piperată, iar numărul de ședințe depinde de reacția firului de păr la lumina pulsativă.
Pa, pa.

| yonut088 a răspuns:

Da merge si cu lotiune de ras pentru femei? happy ca cu ceara mi-e frica happy

| sclipici a răspuns:

Ideala ar fi epilarea definitiva, numai ca este foarte costisitoare. Asa ca apeleaza la epilator sau ceara.winking