| NebunaaaaaaBlonda a întrebat:

Cum sa-mi pun bigudiurile pentru a-mi rezista parul cat mai mult ondulat? big grin

4 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Usuci părul cam 60-70% şi pui bigudiuri de lemn sau orice material mai tare, plastic ceva. Dar alegi bigudiuri mai mari, gen http://www.femeiastie.ro/upload/img/bigudiuri_pentru_par.jpg
Şi ori laşi toată noaptea, dar nu vei dormi prea bine, ori usuci cu foehn-ul şi laşi câteva ore. Adică de dimineaţa până după-amiază.
Cu bigudiurile din burete nu-ţi rezistă onduleurile decât vreo 4-5 ore.

| Copiliţă a răspuns:

- Imediat dupa ce faci baie, cand e aproape uscat, si poti dormii cu ele, apoi ai putea sa mai folosesti putin fixativ! :3

| NebunaaaaaaBlonda explică (pentru Copiliţă):

Eu am parut foarte, foarte cret... si as vrea sa mi-l indrept pana sa-mi pun bigudiurile. Vreau bucle mari. nu mici ca ale mele big grin

| Copiliţă a răspuns (pentru NebunaaaaaaBlonda):

- Merge sa-l indrepti imediat dupa baie, efectul e cam acelasi! big grin