| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de parul uleios?

Răspuns Apreciat de Editori
| nugasescusernameliber a răspuns:

Aplica o masca cu bicarbonat de sodiu, iti curata foarte bine scalpul, apoi te speli in mod normal. Evita apa foarte fierbinte cand te speli pe cap, si foloseste o perie de calitate cand te piepteni, de asemenea nu exgera cu periatul parului ca il ingrasi si mai tare. Te poti clati dupa spalare cu apa in care ai adaugat un strop de otet de mere, sau ceai de musetel, apa cu lamaie, etc.

9 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Poți sa încerci șamponul Bioderma Node G (îl găsești la Sensiblue), sau după ce te-ai spălat pe cap cu un șampon normal să-ți dai cu puțin oțet, suc de lămâie, bicarbonat de sodiu etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa cauti un sampon care sa-ti tina parul curat mai multe zile de la spalare. Eu trebuia sa-mi spal parul zilnic pentru ca se ingrasa imediat, de cand folosesc head and shoulders 2in1 classic clean ( musai 2 in 1, varianta simpla de classic clean ingrasa parul foarte rau, ai impresia ca nici nu l-ai spalat dupa ce il usuci ) trebuie sa-mi spal parul o data la 4 zile. Mai poti sa incerci Selsun Blue, este un sampon care curata eficient si daca ai si matreata te scapa de ea. https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10017303

| Daniel9988 a răspuns:

Spala-te mai des.O data la 2-3 zile.

| 私は日本が大好き a răspuns:

Masca pentru par

| andrabateman887 a răspuns:

Nu cred ca poti scapa, poate doar pentru o perioada mai scurta de timp. Pielea produce sebum, iar acesta da aspectul uleios al parului.

| Manaila_Iuly_1990 a răspuns:

Te speli

| xxt0much a răspuns:

Folosesete sampoane fara chimicale.Arunca o privire pe situl asta.
https://organik.ro/account/activereferal-8f00bec0e4c673ff47ee894c774e64ec

| Cristinafgmcriss a răspuns:

Incearca sa iti cumperi un sampon mai de calitate.

| laviniakzan a răspuns:

Pestisorul de aur ofera o gama larga de balsamuri de par profesionale de calitate superioara pentru ingrijirea tuturor tipurilor de par, respectiv parul gras, parul vopsit, cel deteriorat, impotriva caderii parului sau pentru stimularea cresterii parului.
Pentru cele mai bune rezultate si pentru o ingrijire adecvata a parului, se recomanda folosirea unui balsam de par adecvat tipului de par si necesitatilor scalpului, dupa fiecare spalare a parului.
Printre cele mai populare branduri de ingrijire a parului de pe site-ul nostru, se numara ColorpHlex, Kerastase, Marrakesh, Mediceuticals, O'right, Philip Kingsley si in curand, multe altele. Gama completa de balsamuri de par pentru tipuri diferite de par poate gasita in diverse gramaje, astfel incat sa fie potrivita pentru orice necesitate.