| anyry a întrebat:

Cum se foloseste uleiul de ricin pentru par?

7 răspunsuri:
| Uza a răspuns:

Il poti folosi simplu sau in combinatie cu galbenus de ou + miere+ ulei de masline.
Il aplici inainte sa te speli la par, il lasi sa actioneze cam 30 de minute chiar si o ora. Si eu am folosit pentru a-mi stimula cresterea parului, dar nu am vazut nici-o diferenta, acum cine stiethinking poate ai noroc, dar pot spune ca mi-a hidratat destul de bine parulhappy

| Rockefeller a răspuns:

Ideschizi capacu, torni uleiu in cap

| GossipGirL93 a răspuns:

Inainte de baie aplici la radacina, tii 20-30 min apoi clatesti parul, il poti folosi de 1-2 ori pe saptamana)eu la fel il folosesc!

| anyry explică (pentru GossipGirL93):

Doar ulei de ricin gol? Ca am mai citit ca trebuie sa pui galbenus de ou si vitaminaA sau trebuie sa il prepari impreuna cu uleiul de masline.

| GossipGirL93 a răspuns (pentru anyry):

Eu l-am luat de la farmacie, si este ulei de ricin cu piper rosu)foarte bun multe prietene l-au folosit si au un par lung, se poate si ulei de ricin simplu fara galbenus!

| elievonc a răspuns:

Inainte de baie te dai la radacina si la varfuri daca sunt uscate sau arse de la placa si vrei sa iti hidratezi parul. La radacina nu trebuie aplicata o cantitte foarte mare si trebuie sa te clatesti foarte, foarte bine pentru ca altfel va ramane o senzatie de "par gras". Trebuie lasat o jumatate de ora sa actioneze. Sper ca ai inteles ce trebuie sa faci :*

| ursuuu a răspuns:

Uleiul de ricin se amesteca cu un galbenus de ou si ulei de masline, se aplica DOAR pe radacina si se lasa vreo 30 de min apoi clatesti mult mult

Întrebări similare