| anyry a întrebat:

Cum se foloseste uleiul de ricin pentru par?

7 răspunsuri:
| Uza a răspuns:

Il poti folosi simplu sau in combinatie cu galbenus de ou + miere+ ulei de masline.
Il aplici inainte sa te speli la par, il lasi sa actioneze cam 30 de minute chiar si o ora. Si eu am folosit pentru a-mi stimula cresterea parului, dar nu am vazut nici-o diferenta, acum cine stiethinking poate ai noroc, dar pot spune ca mi-a hidratat destul de bine parulhappy

| Rockefeller a răspuns:

Ideschizi capacu, torni uleiu in cap

| GossipGirL93 a răspuns:

Inainte de baie aplici la radacina, tii 20-30 min apoi clatesti parul, il poti folosi de 1-2 ori pe saptamana)eu la fel il folosesc!

| anyry explică (pentru GossipGirL93):

Doar ulei de ricin gol? Ca am mai citit ca trebuie sa pui galbenus de ou si vitaminaA sau trebuie sa il prepari impreuna cu uleiul de masline.

| GossipGirL93 a răspuns (pentru anyry):

Eu l-am luat de la farmacie, si este ulei de ricin cu piper rosu)foarte bun multe prietene l-au folosit si au un par lung, se poate si ulei de ricin simplu fara galbenus!

| elievonc a răspuns:

Inainte de baie te dai la radacina si la varfuri daca sunt uscate sau arse de la placa si vrei sa iti hidratezi parul. La radacina nu trebuie aplicata o cantitte foarte mare si trebuie sa te clatesti foarte, foarte bine pentru ca altfel va ramane o senzatie de "par gras". Trebuie lasat o jumatate de ora sa actioneze. Sper ca ai inteles ce trebuie sa faci :*

| ursuuu a răspuns:

Uleiul de ricin se amesteca cu un galbenus de ou si ulei de masline, se aplica DOAR pe radacina si se lasa vreo 30 de min apoi clatesti mult mult