| nicoleta01 a întrebat:

Despre masca pentru par cu ulei de masline! cum se prepara? am auzit ca se foloseste si ulei de ricin si galbenus de ou, dar in ce cantitati? ma puteti ajuta? si cele care au folosit ce rezultate ati avut happy? mersi :*

2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

1 ou
coaja de ou plina cu ulei de masline
un sfert de castravete curatat

Amesteca oul, uleiul de masline si castravetele curatat. Intinde amestecul prin par, lasa timp de 10 minute, apoi clateste cu atentie. Pentru rezultate excelente de-a lungul anului, fa acest tratament o data pe saptamana.

| newperson4him a răspuns:

Cantitatea depinde de lungimea parului. Eu am parul mediu, pana mai jos de umeri si folosesc un galbenus, 2 linguri de ulei de masline si 2 de ulei de ricin. De rezultate am fost f multumita, parul parca mi-l simteam mai bogat si plin de stralucire, si se si ingrasa mai incet.happy incearca si tu!