| NbhdDaughter a întrebat:

Cum vi se par sampoanele Avon? Sunt bune?

5 răspunsuri:
| Ana_4223 a răspuns:

Mie una nu mi.au facut prreea bine scalpului, imi faceau multa multa matreata..iti recomand syoss nutition mie imi face foarte bine..bine inteles depinde si de tipul de par pe care il ai gras uscat firav...

| Dolyta a răspuns:

Eu mi.am luat o singura data dar nu mi.a placut. nu facea spuma multa.

| Uza a răspuns:

Nu:-(
Aseara am folosit prima oara samponul de la Avon din gama Advance Techiniques-Daily Shine(sampon+balsam) si sincer, nu prea mi-a placut.De ce? cand am folosit samponul dupa ce m-am clatit cu apa se simtea tare ca sa zic asa, parca eram data cu spuma. Balsamul...inca nu stiu daca se foloseste pe par umed si nu se mai clateste sau se clatestesad dar am zis sa-l folosesc fara sa-l mai clatesc, primele minute imi simteam hidratat parul dar dupa ce s-a uscat imi ramanea mainiile in parsaddeci, se incurcasad o sa-l mai folosesc odata, dar de data asta voi clati balsamul.
Cica reda stralucirea parului...hmm...nu prea s-a observat asta. Dar miroase frumos.
Deci,in concluzie,NU o sa le mai cumpar NICIODATA,niciun sampon de la Avon.
Mai demult am folosit si un sampon tot de la Avon din gama Naturals(cel roz) si mi s-a parul, bunicel, dar tot nu il mai cumparhee hee
Dar, din gama Advance Techiniques mi s-au parut bune, chiar foarte bune urmatoarele produse:
1. spray termoprotector.
2.balsamul termoprotector.
3. tratamentul leave-in cu lotus-shield
4. ser cu ulei de argan
5. ser pentru varfuri deteriorate
6. spray pentru stralucire

| Zăpăliciiiiii a răspuns:

Buna! Eu am avut unul din gama Naturals si sincer nu le recomand pentru ca fac ffff multa matreata, nu fac multa spuma iar mirosul nu persista timp indelungat.Pe cele din gama advance techniques nu le-am incercat.
Papa!

| RyCarina a răspuns:

Sunt ok, dar eu nu prea le recomand pentru ca sincer sampoanele din comert sau cele profesioanale sunt mai bune decat cele de la Avon, Lady's, etc.