| NebunaaaaaaBlonda a întrebat:

Daca as lua un supliment de Calciu ar ajuta la stimularea cresterii parului?

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Calciu nu ajuta la cresterea parului, calciu ajuta la oase

| EkaBuBu a răspuns:

Daaa si sunt foarte bune si pentru oasebig grin dar nu uita ca suplmentul de claciu ingrasatongue Funda please:*

| Oana92 a răspuns (pentru EkaBuBu):

Nu este adevarat, calciul nu ingrasa, face parte din categoria mineralelor, nu a vitaminelor.

| Oana92 a răspuns:

Nu, nu are legatura. Daca iti cade parul poti lua zinc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Uleiul de ricin ajută la stimularea creşterii părului.
Nu te automedica, calciu nu se ia aşa la întâmplare, se ia doar la recomandarea unui medic şi când este nevoie!
Te pup!

| PopAdrian a răspuns:

Da. Calciul si magneziul sunt indispensabile pentru cresterea oaselor si a parului si pentru mentinerea sanatoasa a lor happy Succes!

| Pitzipoanca a răspuns:

Nu, nu are nicio treaba. In schimbi, risti sa-ti faci litiaza renala. Adica pietre la rinichi.

| Havok83 a răspuns:

Nu deoarece calciul este in special esential pentru oase si schelet.Dar in schimb in farmacii gasesti foarte multe suplimente alimentare care te pot ajuta sa stimulezi cresterea parului si este bine sa le folosesti, mai ales daca iti cade mult par pe fond nervos. Nu uita ca aceste vitamine si minerale trebuie combinate cu o dieta sanatoasa si echilibrata, deoarece multe dintre alimentele nesanatoase contribuie la problemele de sanatate pe care le aveti, inclusiv la cele care tin de ten, par si unghii.