| abracadabra227 a întrebat:

Daca dupa 5-10 minute de la spalarea pe fata, imi simt fata uscata, mi se decojeste si parca ma strânge cand deschid gura, inseamna ca am ten uscat? Cum pot preveni aparitia acestuia? Am 19 ani

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ce folosesti pentru spalare? Sper ca nu sapun. Foloseste crema hidratanta atat dimineata cat si seara.

| abracadabra227 explică (pentru Aasdfghj):

Asta e faza ca nu folosesc nimic, doar apa, dar am inceput recent sa observ ca tenul meu incepe sa se decojeasca si in trecut nu mi s-a mai intamplat niciodata, cred ca doar cu o crema hidratanta as putea rezolva

| Aasdfghj a răspuns (pentru abracadabra227):

Bei destula apa? Si asta poate fi o cauza. Crema hidratanta poti sa o folosesti oricand, nu doar cand ai tenul deshidratat.

| Nirvanaaa a răspuns:

Hidratare minim 2 l pe zi, apa cu care te speli sa aibă o temperatura potrivită, folosește o crema hidratanta dacă se usucă în continuare.

| Miruna333 a răspuns:

Nu folosesti ceva potrivit pentru tipul tau de ten. Consula un dermatalog. Recomandarile de pe internet nu functioneaza la fiecare om, toti suntem diferiti. Trebuie sa ai o rutina de ingrijire. Tenul trebu ie hidtatat daca te decojesti.