| Angie12 a întrebat:

Daca imi lipsesc unghiile false cu super-glue, pățesc ceva nasol la unghiile naturale?

9 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Un tub de lipici pentru unghii costă până în 10 lei. Preferi să foloseşti super-glue şi să îţi dai unghiile false jos cu tot cu unghia naturală?

| Ruxandra15 a răspuns:

Daca esti ca mine dupa ce ti le dai jos iti va ramane lipici pe unghiile naturale. Eu le tin in apa fierbinte dupa sau torn acetona cat sa mai topeasca din lipici. Dupa cu lipiciul de pe unghia naturala eu imi rod unghiile deci in cam 10 minute am unghii curate nici nu se observa ca as fi avut unghii false.

| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Am avut si eu prietene care au facut prostia asta. daca nu iti permiti o manichiura cu gel(oricum in timp si aia deterioreaza unghia naturala), mai bine las-o asa. Daca tot nu te lasi si vrei sa iti faci damblaua, nu putem sa te oprim noi.Nu te vor tine mult unghiile, unele se vor dsprinde si vor arata aiurea lipite asa..Cand le dai jos vor ramane urme de la lipici si unghyia va fi exfoliata.Va trebui sa faci dupa tratamente cu uleiuri si tot nu isi va reveni complet pana nu creste si se regenereaza.Nu mai zic ca atunci cand te vai da cu oja se vor vedea,, damburi", urmele de la lipici..Acum decizia e a ta, sunt unghiile tale.

| Tina88 a răspuns:

Sigur ca patesti... O sa ramai fara unghii! Daca nu-ti permiti financiar o manichiura cu gel atunci ai grija de manichiura ta naturala care daca e ingrijita si curata este la fel de frumoasa. Unghii cu super-glue? Inca nu-mi revin din soc laughing)

| jojo92 a răspuns:

Da, le distrugi.Acest lipici este contine chimicale care ataca unghia.Iti recomand lipiciul special pentru lipirea tipsurilor cu pensulica.Costa 3 lei si se gaseste in magazinele cu produse pentru unghii.

| AwanderingLove a răspuns:

Nu cunosc multe fete ca le-au lipi cu super-glue si nu au patit nimic

| AlexaCassandra a răspuns:

Nu iti "rupi" toata unghia cum zic restul, doar ca iti ramane super-glue uscat pe unghie si dureaza ceva pana l indepartezi

| AișaXd a răspuns:

O sa le scoti greu de pe unghii dar doar atat.