| Andreea_8014 a întrebat:

Daca la o nunta porti o rochie neagra inseamna ca vei muri?

24 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu este adevarat.happy Stai linistita ca astea sunt doar superstitiibig grin

| JustMeFlory a răspuns:

Inecearca si vei afla! dupa sa ne anunti si pe noilaughing

| JustMeFlory a răspuns:

Incearca*

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Culoarea neagra la o rochie de ocazie iti da o anume eleganta.

cami
| cami a răspuns:

Doamne ce conceptii antediluviene, mai au unii laughing!

| borsec a răspuns:

Nu, de unde ai mai scos-o si pe asta?

| kh1ss a răspuns:

Nu

| ioanaa a răspuns:

Crezi in superstitii?

| Ben. a răspuns:

Da.nu am auzit de nimeni sa nu moara.

| cotzobel a răspuns:

Vei muri intr. o buna zi c tot omul dar daca te imbraci in negru la nunta nu vei muri cu siguranta...mergi si distreaza. te si nu ai crede in superstitii si vrajeli de genul asta. daca iti place negrul sau daca iti sta bine, de ce sa nu porti? distractie placuta si CASA DE PIATRA viitorilor miriwinking

| ka2 a răspuns:

Pai doar nu esti nemuritoare laughing porti ce vrei, cum vrei... sa te lase si "sotul" big grin de ex si eu mi-as dori ca ea (viitoarea sotie) sa poarte negru, dar... cred ca ma omoara big grin

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu este adevarat asa ceva...negrul e culoare frumoasa chiar, insa nu prea se poarta la o nunta.

| Raluca_7548 a răspuns:

Nu e adevarat.chiar se poarta negrul.tongue
pa pa

| guralivul a răspuns:

Mori sigur.incearca!

| flori_8244 a răspuns:

STILISTII NU RECOMANDA NEGRUL LA NUNTA.NU MORI, POATE PARI MAI IN VARSTA DECAT ESTI.

| d.d.d. a răspuns:

Nu. eu cred ca e o superstitie oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
E, nici chiar așa. Rochile de seară sunt mai închise la culoare iar negrul s-a purtat și se portă în continuare cu succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te omoara mireasa ca ii intuneci nunta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa mori da....intr-o buna zirolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal, de fapt or sa crape toti nuntasii. Da nu de la rochia neagra li se va trage. Fiecare in felu' lui, cind i-o veni sorocu'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca mori indiferent ce porti la nunta

| blackkrose a răspuns:

Nu este adevarat ...negru da eleganta si stil. acum depinde de fiecare femeie cum doreste sa se vada in ziua nuntiwinking

| just.for.you a răspuns:

Nu cred asa ceva.eu una as alege o rochie neagra pentru ca este una din culorile mele favorite.si eu una cred ca mi-ar sta foarte bine!laughing

| bogy a răspuns:

Nimic mai fals. e ca si cum ne-am stabilii noi viitorul. poti sa porti ce culoare vrei, important e sa te simti tu bine.sa zicem ca daca ai purta roz, toata viata vei fi lipsita de probleme ...superstitii obosite.