| anameoow a întrebat:

Daca ma vopsesc cu albastru de metil fara sa il amestec cu apa si il pun direct concentrat pe parul meu (saten roscat)ce culoasre o sa iasa? Si in cat timp iese culoarea din par daca il pun asa concentrat?

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Depinde cât de intensă e nuanţa de roşcat. Poate să iasă de la un mov închis, până la un albastru închis. Oricum, o să se ducă la vreo 4-5 spălări, dar s-ar putea să se facă spre verde, la un moment dat, depinde de nuanţa din părul tău. Ştiu că pe portocaliu se face verde după 2 spălări şi apoi se curăţă.

5 răspunsuri:
| agnessme a răspuns:

Http://margocosmetics.ro/......Color.html pot sa te ajut sa alegi si comanzi prin adresa de email : theLady077@yahoo.com primesti prin posta colet si platesti ramburs, oriunde in tara. te pup

| DianaZbr a răspuns:

Depinde, eu cred ca o sa iasa gen violet...mai inchis sau mai deschis... timpul in care iese din par depinde si de gradul de degradare al parului. daca ai parul foarte ars/tocit o sa iasa mult mai greu sau poate sa ramana o culoare diferita.

| anameoow explică (pentru DianaZbr):

Am parul ars la varfuri din cauza placii.E posibil sa mi se strice de tot?

| AikkoxD a răspuns (pentru anameoow):

Nu. Eu mă fac de 2 ani cu violet de genţiană şi albastru de metil şi n-am probleme, că sunt naturale. Şi părul meu era groaznic din cauza plăcii, aşa că am renunţat la ea şi la nuanţator/vopsea permanentă. N-are nicio legătură părul ars cu nuanţa care o să iasă.Nu o să iasă mai greu şi n-o să-ţi deterioreze părul.

| anameoow explică (pentru AikkoxD):

Multumesc mult!>big grin