| BiuL a întrebat:

De cateva saptamani bune mi se incalceste parul destul de tare. De ce? Si ce pot face sa nu se mai incalceasca? Uscat sau vopsit nu e, iar placa o folosesc foarte rar.

Răspuns Câştigător
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna Biu!
Parul tau e uscat si nehidratat de aceea ti se incalceste.
Cumpara un balsam care iti lasa parul usor de pieptanat, sunt pe piata astfel de balsamuri si chiar se merita.Eu folosesc unul de la DOVE foarte bun dar e pentru par vopsit dar ca bonus iti lasa parul foarte usor de pieptanat si nu se incurca.Tu poti incerca alte balsamuri pentru tipul tau de par.
Sper ca ti-am putut fii de folos multa sanatate iti doresc.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De unde știi că nu este deshidratat?
Folosește un șampon pentru păr disciplinat și ușor de pieptănat, un balsam hidratant!
Pa, pa.

| ikram a răspuns:

Foloseste produse care fac parul mai usor de pieptanat, sampon, balsam, creme, uite aici cateva produse http://atshopping.ro/......search.php

| BiuL explică:

Hey, multumesc la toti de raspunsuri, dar eu folosesc balsam. am folosit mereu si acum de cateva saptamani am problema asta, poate pentru ca a venit si frigul si usuca parul. Multumesc de raspunsuri big grin

| BIOO a răspuns (pentru BiuL):

Buna! Sa stii ca inconvenietul este si din cauza produselor ce le folosesti din comert-chimicale si ar fi pacat de frumusetea ta, deoarece daca ai folosi cosmetice CERTIFICATE BIO, nu o sa mai intampini asa probleme, parol! Succes

| BiuL explică (pentru BIOO):

Multumesc de raspuns!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate varfurile sunt deteriorate. Incearca sa tunzi ceea ce este degradat si foloseste balsam de par sau masca de par.

| Dudexx2 a răspuns:

Incearca balsam de par sau daca nu merge cu balsamul incearca sa consulti un medic specialist sper sa-ti fie de ajutor! Bye Funda?

| naty94 a răspuns:

Foloseste un balsam dupa baie, ar putea sa te ajute