| andreeeeeeeea a întrebat:

Deci eu am ajuns la o concluzie in legatura cu parul meu, si vreau sa fiu cat de cat convinsa ca este adevaratbig grin. Se spune ca pe zi trebuie adica e indicat sau whatever sa iti cada 50-100 fire de par, asta daca te pieptini ca nu are cum sa iti cada asa aiurea nu? Eu fac baie de 2 ori pe saptamana la cap si doar atunci ma pieptan, deci odata la 3-4 zile ma spal si cand ma pieptan imi cade destul d mult par si ma sperii, dar eu cred ca este din cauza ca nu-l pieptan si nu`mi cade zilnic"cat ar trebui". e asa? Ofer funda big grin

Răspuns Câştigător
| alexandra_8659 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa il piepteni. Iti cade si "aiurea", cum spui tu. Nu depinde de un anumit moment al zilei caderea aceasta. Tu nu trebuie decat sa ai cat mai multa grija de el prin metodele pe care le cunosti sau pe care le poti afla de aici. Iti mai recomand si www.divhair.ro. :)

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Totul este absolut normal si fiecare persoana se confrunta cu aceeasi problema ca si tine, dar de pieptanat trebuie sa ne pieptanam nu putem iesi oricum din casa, iar paruloricum se regenereaza si creste din nou. O zi buna!

| gHelena a răspuns:

Draga mea, parul trebuie periat zilnic, deoarece asa se oxigeneaza si el iar scalpul este vascularizat. Nu il ajuti daca il perii abia cand faci baie, adica de doua ori pe saptamana. Acorda-i mai multa atentie, deoarece parul are nevoie de aceeasi ingrijire de care are nevoie si tenul. Arunca o privire aici:http://www.divahair.ro/frumusete/ingrijirea_parului. Ai grija de tine.

| Ramooon a răspuns:

Parul cade, chiar daca nu il vezi tu, insa este sustinut de celelate fire si in momentul in care te pieptani, speli el se desprinde de tot, nu este o problema oricum, e normal sa "chelesti " cu timpul, evident glumesc. Oricum daca u crezi ca este mult prea mult, par care cade ai putea sa te duci la doctor si sa iti faci analize, bla bla, oricum parul mai cade si de la stres, daca treci printr-o perioada stresanta sau cu multe schimbari, desi e greu de crezut, se reflecta in fiecare por din corpul tau, evident si prin par.

| G0oLaN a răspuns:

Ma nene e logik sati cada parul normal si logik da trebuie sa te pieptanii in fiiecare zi si sa te speli de 2 3 ori pe saptamana! aaa si app nu e din cauza ca nu-l pieptani trebuie sa cada cell putin 50 100 de fire pe zi!tonguee NormaL.tongue