| TheQueen1 a întrebat:

Deci eu slabesc in timp ce mananc, jur! Ieri si azi am mancat numai dulciuri si am slabit 2 kg! Cum a fost posibil?

Răspuns Câştigător
| KnightOfNight a răspuns:

Ai metabolismul foarte rapid, așa sunt și eu, dar nu pot să spun că slăbesc mâncând, ci că nu mă îngraș aproape deloc, oricât aș mânca.Corpul tău arde caloriile într-un ritm alert și, de aceea, nu au timp să ajungă la mușchi și țesuturi, pentru a le face să se dezvolte.Totuși,un metabolism rapid e foarte avantajos, îți permiți să mănânci orice, în orice cantitate fără teama de îngrășare, eu zic să-ți apreciezi la maxim corpul pentru acest lucru.

5 răspunsuri:
| Nitunitu a răspuns:

Nu asimilezi. Mergi la consult si vezi unde se duc caloriile.

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Deci,ori cantarul e defect, ori ai facut mult efort si ai consumat mult mai multe calorii decat ai obtinut pe urma dulciurilor.Prima varianta cu cantarul defect e cea mai plauzibila pentru ca e aproape imposibil sa slabesti atat de mult intr-un timp asa de scurt.Bafta

| TheQueen1 explică (pentru AndreasfromMetallicA):

Hmm. Cantarul meu nu e stricat, am verificat punand pe el un bidon plin cu apa, de 6 litri si cantarul arata tot 6. Deci nu este cantarul defect laughing

| ofelia2001 a răspuns:

Pai corpul tau iti cere masa musculara ..nu garasimi ..deci ar trebui sa faci mai mult sport sau sa mananci mai sanatos. sper ca te-am ajutat

| Clau130 a răspuns:

Nu stiu as vrea si eu sa mi se intample asa