| Upz0r3 a întrebat:

Deci sunt baiat si am facut greseala de a ma epila pe picioare lu lama (numai conteaza de ce am facut-o) tot ce vreau sa stiu este daca imi voi smulge parul cu benzi cu ceara cand va creste iar va mai creste asa tepos ca dupa lama? Ce benzi sa iau? Cat costa? P.S:mistourile nu isi au locul.

2 răspunsuri:
| JuviaChan a răspuns:

Poti sa te epiliezi cu ceara ca sa nu mai creasca tepos. Dar eu zic sa te duci la un salon. Tipele care lucreaza la partea cu epilatu le doare fix in cot daca esti baiat ori fata, daca esti fata si esti mai paroasa ca un mamut. Asa ca poti sa te duci la un salon nu o sa te judece nimeni. In plus sunt o gramada de tipi care se rad pe picioare si pana la urma trebuie sa se epileze. Sper ca te-am ajutat.

| Andreeacnp a răspuns:

Daca folosesti ceara nu va mai creste asa tepos, poti folosi orice tip de ceara (benzi sau ceara din aia la borcan care se topeste ) nu costa mult si gasesti in aproape orice magazin, cauta intr-un supermarket. Sau ai putea folosi un aparat depilator, este mai dureros si dureaza mai mult dar firul de par va creste mai moale.