| spatarioana a întrebat:

Vreau sa imi fac o masca pentru cresterea parului cu ulei de ricin, ulei de masline si galbenus. Imi puteti spune ce cantitati sa folosesc si cat timp sa las masca pe par?
Dau fundita!:*

Răspuns Câştigător
| Laugh25 a răspuns:

Bunahappy
Si eu o folosesc de 2 pe luna si chiar e faina. Exceptie galbenusul de om si mierea.
Masca ii de fapt ulei de ricin, ulei de masline, galbenus si miere.
Ulei de masline 2 ling(depinde cat ai parul)
Un galbenus
2 linguri miere, iar ulei de ricin tot 2.

| spatarioana explică (pentru Laugh25):

Mersi:*

| Laugh25 a răspuns (pentru spatarioana):

Cu placere:*Mersi de funda

4 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Sgfatul meu: aplica numai ulei de ricin, nu te mai cimplica cu galbenus de ou si altele. Incearca sa te ungi uniform pe par cu ulei de ricin si mai abundent la radacini adica pe scalp.

| inaniculae a răspuns:

Sunt de acord cu Giulika. E o prostie toata treaba cu galbenusul si alte din astea. aplica uleiul de ricin noaptea, iar a 2a zi dimineata spala-te pe cap. poti face asta de fiecare data :p vezi rezultatele intr-o luna asa.