| bxxt a întrebat:

Este adevarat ca iti poti indrepata parul cu fierul de calcat? rolling on the floor

Răspuns Câştigător
| traficanta a răspuns:

Da, eu cand nu imi sta bine parul asa mi`l indrept, dar nu tin mult pe el ca`l ard:d nu e nimic ciudat laughing si indreapta fff bine si tine si mult dreptwinking

13 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

DA laughing Daca vrei ca pompierii sa-ti faca o vizita laughing Ar arde cam in...stiu si eu, 10 secuunde, poate 15 daca ai parul lung rolling on the floor

| alexandra_8659 a răspuns:

Am mai auzit multe nebunii la viata mea, dar ca asta...mai rar. Trebuie sa ai ceva lipsa ca sa faci una ca asta. Am eu o solutie mai buna: astepti pe calea ferata sa vina trenul si cand simt ca se apropie...iti lasi pletele sa cada in bataia trenului. Doar pletele, ca sa nu-ti ia si capul laughing)) Aveti grija ce puneti in practica. S-ar putea ca maine sa nu mai aiba cine.

| cretzufinish a răspuns:

Da...am auzit si eu dar cred ca o sa devii o baseasca in curand. laughing Eu il am cret si nu-i fac nimic. Apropo de ce a mai zis @Ciranu stiua eu am mai auzit ca merge incretit si cu ajutorul cutitului (asemanator procesului de incretire a atei acelea pentru flori), deci se poate orice, insa nu cred ca e si sanatos parului ci mai degraba ieftin, si atat big grin

| Petronela a răspuns:

Daaaaaaaalaughingrolling on the floor

| Crisu_7532 a răspuns:

Poti, dar este foarte important sa pui fierul de calcat incins exact pe scalp, la radacina firelor de par, ca sa fii sigura ca se indreapta uniformwinking
anunta-ne cum a merswinking

| Grimalkin a răspuns:

Este adevarat ca unii utilizatori TPU pun intrebari fara sens si ridicole?
Raspuns: Este.

| Eunyce a răspuns:

Buna.

DA, SE POATE.

Nu uita in ziua de azi si mai ales in Romania, totul e posibil.Eu sincer nu am incercat si nici nu voi incerca aceasta metoda.Imi povesteau foste colege pe vremea liceului ca asa faceau si parul le statea foarte drept. Dar gandeste-te ce periculos este pentru parul tau! O sa il distrugi, arzandu-l. Spune-mi, nu este pacat? Si stii care e comparatia intr-o placa si un fier de calcat? Placa de intins parul e conceputa ca sa indrepte parul fara sa aiba atatea efecte daunatoare parului.Atunci gandeste-te in ce iti poate transforma parul un fier de calcat si nebunia de a avea par drept.

Ah, ca mi-am adus aminte, imi mai povesteau colegele cel mai bun mod de a avea carlionti perfectilaughingCand am auzit am ramas uimita.Se ia o surubelnita se pune pe flacara aragazului, se lasa la incalzit, apoi cu o suvita subtire de par se inconjoara surubelnita fierbinte.Ai grija sa nu iti prajesti degetelele! O lasi maxim un minut, 2... apoi aplici fixativ si gata, ai o suvita in valuri superbe.
Tin sa spun ca sunt vorbele colegelor.Crede-ma ca asa ceva numai iti distruge parul.

Sper ca ti-am putut fii de ajutor, dar ai grija si spune-le si prietenelor tale adevarulhappy

Cu drag!

| CosmiiX a răspuns:

Da se poate.`
si iti ramane mai mult timp drept decat cu placa. doar ca nu trebuie sa tii foarte mult fierul de calcat pe par
vorbesk `serios`! ceao!

| Sofia07 a răspuns:

Ia incearcalaughing

| Ph3onNx a răspuns:

laughing next level:cu metal incins

| Iuly006 a răspuns:

Vrei sa ramai fara par?
atunci da! laughing

| bxxt explică:

Nu mai fiti rautaciosi. o fata mi-a spus ca este adevarat si eu nu prea am crezut-o. eram curoasa daca se poate...nu am de gand sa si pun in aplicare

| pysoyashh a răspuns:

Dapwinking daca vrei sa ramai fara par, e indicata folosirea fierului de calcatwinking