| sexy_2258 a întrebat:

BUNAhappyam auzit ca se poate indrepta parul si cu fierul de calcat. e adevarat?big grincum se procedeaza

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Deci daca ai parul f lung, cam ca al meu daca il vezi, ti-l poti indrepta cu fierul. O batista uda din bumbac o pui peste par si treci cu fierul de calcat.De preferat ar fi sa te ajute cineva la treaba asta, tu sa stai pe un scun si parul pe masa de calcat sau pe altcevabig grinwinking

| Corinne a răspuns:

Ca cu niste rufe straight face
Dar nu-ti recomand, iti va deteriora parul foarte tare mai bine foloseste o placa speciala pentru indreptarea parului.

pa pa

| Fetita a răspuns:

Asta am auzit-o zisa doar la misto, nu am auzit pe nimeni sa fi incercat dar cred ca o sa ti-l arzi daca incerci

| *** ~_- DeLliAaA -_~ *** a răspuns:

Nu face chestia asta niciodata, doar o sa iti arzi parul si va trebui sa astepti pana iti creste.Mai bine cumpara`ti o placa de par.winking

| ßέßέ a răspuns:

Nu fa prostia asta, daca vrei sa mai ai par pe cap. Ia`ti mai bine o placa cu ceramica si e mai sigura decat cu fierul de calcat. happy

| Eunyce a răspuns:

Buna.

DA, SE POATE.

Nu uita in ziua de azi si mai ales in Romania, totul e posibil.Eu sincer nu am incercat si nici nu voi incerca aceasta metoda.Imi povesteau foste colege pe vremea liceului ca asa faceau si parul le statea foarte drept. Dar gandeste-te ce periculos este pentru parul tau! O sa il distrugi, arzandu-l. Spune-mi, nu este pacat? Si stii care e comparatia intr-o placa si un fier de calcat? Placa de intins parul e conceputa ca sa indrepte parul fara sa aiba atatea efecte daunatoare parului.Atunci gandeste-te in ce iti poate transforma parul un fier de calcat si nebunia de a avea par drept.

Ah, ca mi-am adus aminte, imi mai povesteau colegele cel mai bun mod de a avea carlionti perfectilaughingCand am auzit am ramas uimita.Se ia o surubelnita se pune pe flacara aragazului, se lasa la incalzit, apoi cu o suvita subtire de par se inconjoara surubelnita fierbinte.Ai grija sa nu iti prajesti degetelele! O lasi maxim un minut, 2... apoi aplici fixativ si gata, ai o suvita in valuri superbe.

Tin sa spun ca sunt vorbele colegelor.Crede-ma ca asa ceva numai iti distruge parul.

Sper ca ti-am putut fii de ajutor, dar ai grija si spune-le si prietenelor tale adevarulhappy

Cu drag!

| Anonim_9242 a răspuns:

Total gresit.Nu incerca...