| Zellen a întrebat:

Buna big grin de cate ori trebuie sa ma spal pe fata cu sapunul cu sulf? la o farmacie mi s-a zis doar seara, ca usuca destul de mult, la alta..de Minim 2 ori pe zi laughing) help me. Si pe voi v-a ajutat? cele care ati folosit. FUNDA

4 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Nu recomand folosirea niciunui sapun pe fata, nici a celui pe baza de sulf, usuca foarte mult fata..asta duce la uscarea tenului si la secarea acestuia de sebum, astfel va produce si mai mult sebum si iti vor aparea mai multe cosuri.Cel mai bine e sa folosesti un gel de curatare pentru ten sensibil si o crema pentru cosuri recomandata de dermatolog.Ai mare grija de fata ta!

| emignon a răspuns:

Buna ziua. Din experienta va spun, cele mai bune rezultate se optin folosind sapun obisnuit pentru spalat si igiena, si medicamente, pentru rezolvat probleme de sanatate. Va rog frumos evitati produsele pe baza de sulf, nu ne aduc nici un beneficiu.
Va multumesc frumos pentru intelegere. Va doresc multa sanatate si mult succes in aplicarea medicamentelor clasice!

| SelenM26 a răspuns:

Da.Eu folosesc, dar il folosesc de obicei de 3ori pe zi.Depinde ce fel de ten ai.De exemplu Tenul meu este mai gras si sincer nu are o influenta asa de mare sapunul. Poti sa iti iei si cu altceva, nu doar nu sulf.
Sper ca am ajutat. Daca mai ai intrebari nu ezita sa ma conctactezi.

| clipsteaua a răspuns:

Depinde pentru ce vrei sa folosesti acest săpun. De exemplu daca il folosesti pentru-ca ai cosuri, din propria experienta te poti spala cu el de cate ori ai nevoie pe zi, stai linistit nu se usuca pielea chiar asa de tare cum se zice. Baftă