| TheBlackSwan a întrebat:

Este indicat sa folosesc crema de galbenele pe post de crema hidratanta de fata?

11 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Este foarte buna dar daca ai tenul gras sau mixt nu ti-o recomand deoarece o sa il ingrase prea tare.

| TheBlackSwan explică (pentru KellyGreen):

Pai am o crema pentru cosuri care imi usuca fata destul de tare ( mi se duce pielea) si intr-o seara o folosesc aceasta si in cealalta seara cea de galbenele. Si am tenul mixt apropo big grin

| mona a răspuns:

Foloseste cu incredere crema, e foarte buna

| BiuL a răspuns:

De obicei crema de galbanele se folosete pentru diferite iritatii, rani, pe post de tratament. Ca si crema zilnica de fata mai bine iti cumperi un produs special creat in acest scop.

| Resurrection a răspuns:

Crema de galbenele este foarte buna, daca ai pielea uscata o poti folosii, dar daca ai tenul gras nu ti-as recomanda

| TestPetrut a răspuns:

Nu

| GoldVali a răspuns:

Crema de galbenele e cicatrizanta, usuca. Cum sa te dai cu ea pe fata? Ia-ti una hidtratanta de la plafar pentru varsta ta.

| EmanuelaZ a răspuns:

Parerea mea ca este mult prea grasa, insa depinde si ce tip de ten ai.

| dinca42 a răspuns:

thinking
Eu unul dupa ce ma rad in zona pubiana ma dau cu crema de galbenele ca sa nu ma irit thinking
Nu cred ca e buna pentru hidratarea fetei.

| axel112 a răspuns:

Da poti so folosesti nu patesti nimic indiferent de ce ten ai de fapt asa spune mami ca e farmacista am intrebat-o

| xAlL3Xx a răspuns:

Este buna, deoarece esti din plante si nu vad ce rau ar putea facewinking