| Inela a întrebat:

Fetelor ajutoor va rog mult! Cum pot PREVENI aparitia cosurilor?

10 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Incearca sapunul cu sulf.

| mona a răspuns:

Nu poti preveni aparitia cosurilor chiar daca exista creme, solutii, etc

| andraaa01 a răspuns:

Buna, uite eu iti recomand un fel de tratament dupa cum urmez eu si zic ca functioneaza. Stiu ca tratamentele difera in functie de tipul de ten al fiecarei persoane. Bun, sa incep cu inceputul:
- pasul 1: ma tonific cu gelul de curatat tenul de la Bioten - pentru ten normal/mixt;
- pasul 2: ma dau cu batonul corector cel cu partea de culoare verde (iti dau aici link-ul ca sa vezi care este: http://www.divahair.ro/......c-rev558/) cu partea verde si il las ca sa actioneze intre 10-15 min, depinde de numarul de cosuri si de marimea lor;
- pasul 3: ma curat cu un servetel uscat apoi ma spal din nou cu gelul Bioten (link-ul: http://www.google.ro/......tp?/imgres );
- pasul 4: ma dau cu crema de fata/de zi de la Bioten (link-ul: http://www.google.ro/......tp?/search );
- pasul 5: dupa ce crema s-a absorbit bine in piele, poti sa te dai cu partea cealalta de la Batonul stick de la Oriflame - cel de culoare "nude".
Sper ca sa iti fie de folos, te pup.

| Liiiax99 a răspuns:

Încearcă cu lămaie.
Taie o felie de lămaie şi şterge-te cu ea pe faţă.
Încearcă această metodă de 2-3 ori pe săptămană.
Dă rezultate!

| NakaTaka a răspuns:

Nu sunt eu fata dar am avut problema asta si stiu solutia.E simpla! Nu mai sta la soare!

| DavidOsam a răspuns:

Sex.

| trisha88 a răspuns:

Sunt produse cosmetice pentru cosuri daca intri in orice magazin de cosmetice te poate ajuta, daca nu vrei atunci parerea mea este ca trebuie sa ai grija ca tot timpul sa-ti fie tenul curat, pentru ca cosurile se fac si de la praf.Te poti spala pe fata dimineata cu sapun Dove (cel solid ) care mie mi se pare bun ca curata si totusi nu usuca fata sau tot la magazin sunt sapunuri speciale pentru spalat fata, pentru toate tipurile de ten. Sper sa reusesti sa tii sub control cosurile ca stiu cat e de neplacut.Numai bine.

| BeeaBeea a răspuns:

Nu poti preveni aparitia cosurilor! Dar poti sa le trateze cu diverse creme si produse cosmetice.

| anca2002 a răspuns:

Ai fost la vreo farmacie sa itrebi de creme sau solutii?