| Nu_Are_Nume_Deea_1978 a întrebat:

FUNDĂ!

Culoarea părului meu este un blond închis-şaten deschis. Şi aş vrea un blond mai deschis, auriu.

Am auzit că sunt multe metode pentru deschiderea culorii părului, înafară de vopsea sau nuanţator, gen ceai de muşeţel, apă oxigenată. Îmi mai puteţi da idei? Şi detalii de utilizare?

Răspuns Câştigător
| ANDRErock a răspuns:

Ceai de musetel si suc de lamaie. Acesta este un tratament eficient si verificat in timp care iti va deschide parul cu un ton sau doua. Amesteca sucul de la o lamaie cu trei cani de ceai de musetel si clateste-te pe par cu aceasta solutie. Lasa-o sa se usuce in mod natural pe firul de par iar apoi iesi putin la soare pentru a vedea rezultatele uimitoare ale acestei retete.
Vitamina C si suc de lamaie. Aceasta tehnica fascinanta de deschidere a nuantei parului este folosita de mii de oameni din intreaga lume, deoarece este eficienta si foarte ieftina. Ai nevoie de sase tablete de vitamina C faramitate, care se pun peste doua linguri de suc de lamaie. In aceasta solutie mai adaugi si putin sampon si apoi amesteci bine pana devine o compozitie omogena. Aceasta noua solutie se aplica pe par si se maseaza delicat. Ulterior trebuie sa iti acoperi parul cu folie de plastic pe care o mentii circa o ora. Dupa, tot ce trebuie sa faci este sa te speli cu samponul tau obisnuit si sa te bucuri de o culoare de par mai deschisa si plina de stralucire.
Rubarba. Infuzia de rubarba este una dintre cele mai eficiente metode de a-ti deschide culoarea parului. De asemenea, folosind aceasta infuzie nu iti deteriorezi deloc structura firului de par. Ai nevoie de un sfert de cana de rubarba maruntita pe care o adaugi in jumatate de litru de apa fierbinte. Lasi infuzia sa se raceasca putin si apoi iti clatesti patul cu ea. Pentru a mentine nuanta mai deschisa a paruluim clateste-te cu o astfeld e infuzie in fiecare saptamana. FUNDA?/

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La kallos este un sampon pentru par blond care deschide foarte mult culoarea parului http://www.andazelenca.com/......ilver.html succes.

| Papucel16 a răspuns:

Poţi să încerci să aplici suc de lămâie şi apoi să stai la soare.Am auzit că se deschide la culoare. Doar că lămâia usuca foarte tare firul de păr. Eventual poţi să foloseşti în paralel o mască pentru hidratare.