| InsaneAciD a întrebat:

FUNDA!
De cate ori pe saptamana ma pot spala cu sapunul cu sulf?
Si de unde pot achizitiona unul ieftin si bun?

8 răspunsuri:
| TheDarkDragon a răspuns:

Si eu am un sapun cu sulf, de la Lifecare, si nu a fost prea scump.Eu stiu ca trebuie sa te speli in fiecare seara cu el de la niste prieteni care il foloseau si ei. Funda?

| InsaneAciD explică (pentru TheDarkDragon):

Dar numai seara?
Eu as vrea in fiecare dimineata...asta pentru ca seara folosesc Eryfluid.

| TheDarkDragon a răspuns (pentru InsaneAciD):

Da eu il foloseam ca ma spalam seara, nu conteaza, poti sa te speli oricand.Si daca il folosesti zilnic te va ajuta, poti sa il folosesti mai mult nu doar 10 zile, cat mai mult cu atat mai bine si costa in jur de 10 lei unul de calitate, nu e mult

| InsaneAciD explică (pentru TheDarkDragon):

Cam cand ai folosit? Te-a ajutat?
Si cam in cat timp trec cosurile cu el? happy

| TheDarkDragon a răspuns (pentru InsaneAciD):

Nu mai stiu sigur, dar depinde si de organism, nu e la fel la toata lumea.Si daca esti in adolescenta e normal sa ai cosuri.

| floaredecolt03 a răspuns:

Sapunul cu sulf ofera protectie antiseptica si reduce considerabil acneea, excesul de sebum, eczemele. Beneficiile acestui sapun sunt mai mult decat multumitoare deoarece sulful este letal pentru o gama larga de bacterii, fungi, paraziti si alte microorganisme. Astfel se creeaza o bariera protectoare ce previne aparitia infectiilor cutanate si stopeaza evolutia celor existente. Sapunul pe baza de sulf se aplica local, unde sunt probleme. il poti folosi zilnic timp de 10 zile. pret 5.5 lei

| maymutzoy a răspuns:

Ati recomand sa iei de la farmacie.Intreaba acolo cum se foloseste.