| wiufh a întrebat:

FUNDA pentru cel mai amanuntit raspuns! Pentru fete: Ce piese de imbracaminte sunteti de parere ca nu ar trebui sa lipseasca din dulapul unei adolescente? Am 14 ani.

9 răspunsuri:
| Aly28 a răspuns:

Bunahappy
perechi de jeansi(negru, albastru)
tricouri
camasi
fuste
balerini
sandale cu platforma
gentute
rochii

| Diianna05 a răspuns:

De cele mai multe ori in dulapul unei femei exista haine pe care nu le poarta aproape niciodata si mai exista situatii cand are aproape de toate, numai ce este esential si necesar nu are.

De aceea nu ar strica ca la curatenia de primavara sa scapati de lucrurile inutile si in schimb sa va cumparati lucrurile esentiale de care nu va puteti lipsi.

Fiecare femeie trebuie sa aiba in garderoba o pereche de balerini negri eleganti care se potrivesc si stilului casual, dar si petrecerilor cu prietenii. Ei pot fi purtati cu blugi, dar si cu o rochie neagra sau cu fusta.

De asemenea un sacou cu croiala masculina este urmatorul lucru care nu trebuie sa iti lipseasca. Poate fi luat la blugi, la pantaloni sau la fusta. Depinde doar de dispozitia ta.

Categoric o poseta supradimensionata este solutia salvatoare in multe situatii. Doar stim ca mereu mai avem ceva de luat cu noi, iar buzunarele nu sunt incapatoare.

O pereche de pantaloni sunt absolut necesari. Ei pot fi purtati la petreceri cu o pereche de pantofi cu toc, dar se potrivesc de minune si cu balerini, si in plus sunt foarte confortabili.

De asemenea o pereche de pantof decupati negri, de lac, sunt o achizitie reusita si o solutie pentru orice pana "vestimentara". Nu ezita sa iti cumperi o pereche daca nu ai deja.

Chiar daca tu crezi ca lenjeria intima nu o vede nimeni asta nu inseamna ca nu conteaza. Ba da, ea conteaza foarte mult asa ca nu ar strica sa faci o investitie in acest sens de la faimosul magazin Victoria Secret. Nu vei regreta.

Un cardigan este un alt lucru care nu trebuie sa lipseasca din garderoba ta. Daca il combini cu o camasa sau un tricou vei fi foarte sexy, dar si casual in acelasi timp.

O pereche de pantaloni de trening sunt necesari pentru momentele in care vrei sa te relaxezi cu prietenii la o cana de ceai acasa la unul dintre voi.

O esarfa care se potriveste cu aproape orice este recomandat sa o ai in dulap. Ea va fi accesoriul care te va scoate din anonimat.

Si nu in ultimul rand faimoasa rochie neagra care este esenta vestimentatiei feminine. Daca iti lipseste inseamna ca nu este deloc preocupata de felul in care te imbraci.

| MLSS a răspuns:

Blugii mulati cu o curea simpla si eleganta la brau, un tricou foarte interesant si original, un accesoriu de ex. o bratara simpla, o cordica, o fusta din blug sau pantaloni scurti din blug, un maieu si o rochie de ocazie sau de iesit cu prietenii sa arati frumoasa si sexy!:* [pss.; si eu am 14 ani]

| Dreamer a răspuns:

Sutienul, bikini tanga, tampoanele, gentuta roz de la Prada si rochia de seara a mamei laughing

| Amyyyyyyy a răspuns:

Desi suntem innebunite dupa shopping si dupa haine noi prin definitie, ar fi recomandat ca orice domnisoara si doamna sa aiba in dulap sase elemente vestimentare de baza, care nu se demodeaza niciodata si care iti asigura o tinuta cu care nu ai cum sa dai gres.

1. Blugi negri

Blugii negri, spre deosebire de cei albastri, se potrivesc oricarui tip de silueta. Daca esti slaba, vin ca turnati. Daca esti mai grasuta, iti ascund cu succes formele si te avantajeaza. Asa ca, daca inca nu ai o pereche de blugi negri, ar fi cazul sa mergi sa iti cumperi cat de curand posibil!

2. Pantofi cu toc in nuanta pielii

Stii deja ca pantofii cu toc sunt perfecti din nou pentru orice tip de silueta: cele slabute au parte de picioare mai lungi, iar femeile cu forme devin de asemenea mai inalte si mai zvelte. Apar insa probleme atunci cand vine vorba de culoare. Nu oricine indrazneste sa poarte culori vii, iar banalul negru nu te atrage intotdeauna. De aceea, nuanta cea mai potrivita este cea nude, apropiata de culoarea pielii, care poate fi asortata la aproape orice.

3. Tricoul si camasa alba

Un tricou sau o camasa alba te scot din incurcatura atunci cand nu stii ce anume sa mai porti. Pentru zilele obisnuite, in care nu vrei sa iti bati capul cu tinute complicate, cele doua optiuni sunt ideale pentru o senzatie de lejeritate si feminitate totodata. Tricoul alb poate avea si imprimeuri simple, daca vrei totusi sa il scoti cumva din anonimat.

4. Mica rochie neagra

In general, rochiile de seara sunt ceva mai pretentioase: pot avea culori care ies prea tare in evidenta sau diverse accesorii sclipitoare, care simti ca nu te reprezinta. Daca vrei sa fii sigura ca nu alegi ceva kitsch, care sa atraga atentia celor din jur intr-un mod negativ, atunci ia-ti o "little black dress" care din nou avantajeaza orice femeie, indiferent de varsta, stil sau greutate. Vei fi o prezenta clasica, stilata si cu bun gust la orice ocazie vei merge.

5. Fusta creion

Acest tip de fusta este potrivita oricarei femei si nu trebuie sa lipseasca din nici o garderoba feminina datorita unor avantaje: ascunde partea mai groasa a picioarelor si o lasa la vedere pe cea subtire. In plus, evidentiaza talia si subtiaza orice tip de silueta. O poti gasi si in varianta business, in culori inchise, dar si pentru iesirile in oras, in culorii diversificate sau cu imprimeuri.

6. Trenciul

Este una dintre cele mai versatile piese vestimentare. Poate fi purtata atat toamna, cand vremea ploioasa isi spune cuvantul, dar si primavara, cand temperaturile inca se incapataneaza sa ramana scazute. El te ajuta sa faci o trecere cu stil de la palton la geaca scurta. In plus, evidentiaza talia si il poti gasi in diverse nuante si modele, in functie de gustul vestimentar propriu.

| ro0xyy a răspuns:

Draguta intrebare. Dupa mine nu ar trebui sa ne lipseasca (vorbesc pentru toate anotimpurile) cateva perechi de blugi, cateva perechi de pantaloni din dferita materiale, un pantalon alb, unul de stofa, colanti de cateva culori (ajunge si macar o pereche negri), fuste (nu neaparat), vreo 2 rochii de seara, tricouri dragute cu emoticoane sau simple sau pe care sa scrie cate ceva in engl (avea o fata un tricou:X No boyfriend, no problems ). Trebuie sa mai gasim in sifonier niste malete, bluzite, (poate si un bolero), o sapca, o bascuta, vreo 2 esarfe, pijamale logic, vestute:X, camase dragute in carouri si vreo 2 albe, bineinteles trening, bluze de trening, hanorac cu gluga:X, caciula si fular, pulovere (sper ca nu am uitat multe lucruri) si incaltaminte: vreo 2 perechi de adidasi, tenisi, ghete, pantofi de diferite modele, papuci vreo 2 perechi (sper ca nu mi-au scapat prea multe) Oricum fiecare are lucrurile lui si preferintele nu se discuta (n-am mai pomenit de geaca, sosete cocolino:X, etc...) sper ca te-am ajutat. FUNDA?:O3

| NuStiuCeNumeSaImiPun a răspuns:

1.Blugi : Ei sunt normali fara ei cred ca ar fi plictisitoare lumea laughing.
2.Tricouri, bluze, maieuri: Nimic de comentat neaparat. Ca si blugi.
3.Cardigane:Is foarte cool.
4.Adidasi sau tenisi: Pentru sport sau cu niste blugi si o geaca de trening. (nelipsita mea tinuta de primavara laughing )
5.Treningul : Normal macar 2, 3 perechi de geci de trening.
6.Balerini: Foarte drautzi se potrivesc pentru. orice aproape, daca vrei sa ai piciorul mai libeer.
7.Colanti: Ehe pe astia ii ador :X. Pt. sport sau iarna pe dedesubt.
8.Cateva fustite: Nu ar strica sa ai si asa ceva... pe mine m-a prins vara fara nici o fusta laughing deci iti trebuie.
9.Esarfa: Si asta imi place foarte mult o iau peste tot cu mine love struck am 7 perechi de esarfe si is foarte ok, cand vrei sa fii mai lejera iti iei o pereche de blugi, balerini, bluza - tricou dupa caz si pe deasupra o esarfa o sa arati dragut.
10.Accesori:Nu prea ma dau in vant dupa asa ceva dar o bratara sau un colier mai finut nu strica happy.
11.Camasa : Nici nu ma apropii de ea laughing doar la scoala dar ar fi bine sa ai si tu macar 2 - 3 pe acolo rezerve big grin.
12.O rochie : Nu strica asa ceva, poti sa ai si mai multe mai ales cand te duci pe la o petrecere ceva e foarte folositoare.
13. Lenjeria intima : Normal ea nu lipseste laughing.
14.Pantofii cu toc : Eee mai am pana aici laughing dar totusi as avea si eu 4 perechi cam asa e bine sa le ai pentru o fusta, rochie ca doar nu te duci cu adidasi laughing.
Uff, sper ca sfaturile mele sa iti fie de ajutor.
P.S: Am 12 ani... mai am pana la 14 big grin. Alea de mai sus is parerile mele mai am cateva lucruri dar mie cam somn laughing. Bye

| antohianda a răspuns:

Eu ca fata de 11, spun sa ai :O geanta de piele ar fi dragut,o pereche de blugi,colanti de orice culoare(arata bine cu fuste) fuste punk,pantofi cu toc(eu cred ca e chiar super)tricouri cu sclipici si paiete(Fii atenta! sa nu iei o bluza scurta cu colanti! nu e deloc bine),jachete scurte(sunt super cu orice)curele(sunt super cu rochii si bluze lungi aa si sa fie colorate), rite de orice culoare la fel si clamite, margele(cate vrei de orice culoare)bratari (orice marime; e frumos sa porti din alea subtire multe pe o mana ) Balerinii(mie cel putin imi plac la nebunie )si nu stiu ce sa mai zic.

| BubuksDeea a răspuns:

Blugi[pentru. ca fara ei am fi.nepotrivite si ei ne salveaza in orice situatii]
Fustele scurte[ne fac provocatoare si se potrivesc aproape cu orice si dau o nota de eleganta]
Maieurile[multi colore-cu dantela si etc. deoarece sunt potrivite vara.toamna peste un alt tricou `daca-ti place stilul asta` si sunt suuper cute.]
Asta`i parerea mea.love struck