| NoName0909 a întrebat:

Heey TPU. Am 13 ani si 45 kg. Mi se pare ca sunt cam slaba la fizic. cum as putea sa ma ingras putin... la picioare macar... DAu funda:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci astfel de probleme de la o varsta atat de frageda; esti in continua dezvoltare, iar peste cativa ani poti avea corpul dorit fara sa faci ceva anume.Totusi,daca-ti doresti neaparat, ai putea face exercitii pentru dezvoltarea musculara in aceasta zona(genuflexiuni). Incepe usor, cu 15 pe zi si avanseaza treptat la 40-50.Succes.

6 răspunsuri:
| andypandy_2709 a răspuns:

Nu esti slaba chiar de loc esti numai bine asa ca nu iti trebuie dite. funda?

| Phineas a răspuns:

Cred ca esti putin grasa nu slaba.UN copil normal la 14 ani trebuie sa aiba intre 40-45kg.Si eu am un prieten karte are 1.60-1.70 si are 44 kg.Eu cred ca nu esti slaba!
Funda?

| TAzOVsKY a răspuns:

Poi sa fii slaba, pentru o fata nu e o rusine, ba din contra, e un merit. Calculeaza cate calorii consumi intr-o zi normala. Fitness-ul joaca un rol esential in cresterea masei musculare. La sfarsitul saptamanii trebuie sa te cantaresti. Un consum de 1-2 grame de proteine/kg corp/zi reprezinta o cantitate suficienta de proteine pentru cresterea musculara. bafta :X :X

| BestGirl_2450 a răspuns:

Eu am aproape 12 ani si am cam vreo 34 de kglaughing))). INca ar mai trebui sa slabesti un pic nu sa te mai ingrasihappy.

| McDLove_6908 a răspuns:

Ca sa te ingrasi trebuie sa mananci de 3 ori pe zi(felurile principale dejun, pranz, cina) si intre ele sa mai iei o gustare. happy Iti recomand sa faci si gimnastica, exercitii fizice ca genoflexiuni, ridicari pe varfuri(te ajuta pentru muschii de la picioare). Sper ca te-am ajutat. big grin

| piccolina_4599 a răspuns:

Tre doar sa mananci...mai mult...muuuuult mai mult.