| adea100 a întrebat:

Hei! :* ♥♥♥ Am 11 ani si am avut probleme grave cu acneea. Am reusit sa scap cu Zynerit. Insa acum am puncte negre, gauri si niste bubite(cosuri mai mici) cum pot sa scap de ele. Si daca din cauza acneei am gauri exista vreo modalitate sa scap de ele sau voi ramane asa mereu? Voi ce produse folositi pentru curatarea fetei?

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Du-te la un salon de cosmetica sa iti faca tratament, sa iti curete tenul.

| OoBunnyoO a răspuns:

Din pacate acele gauri vor ramane acolo. Cu timpul se vor estompa, insa imi pare rau sa iti spun dar mereu vor fi vizibile.
In cazul celorlalte cosuri si puncte negre incearca sa folosesti in continuare produse pentru agnee si pentru punctele negre eventual niste produse de curatare precum cele de la Clearsil, acelea stiu ca sunt destul de bune. Iar apoi poti continua sa iti exfoliezi regulat fata pentru a incetini procesul de formare a punctelor negre. Oricum, in prezent, incearca sa nu folosesti produse foarte agresive deoarece tenul tau va avea nevoie de ceva timp pentru a se regenera.

| Neo12 a răspuns:

Nu recomand să te duci la salon să-ţi cureţe tenul' pentru că mai rău îţi face. S-a dus verişoară'mea şi i-a stors toate coşurile şi după procesul ăsta de 'curăţare' i-a făcut un ten de babă. Mai bine foloseşti Apidermin şi-ţi reduce cantitatea mare de sebum, părerea mea.