| AndreeaMabel a întrebat:

Hei ,am incercat sa imi fac unghiile cu model de ziar si mi-au iesit decat 2 unghii cu imprimeu .Vreau si eu sfaturi pentru a-mi iesi toate unghiile cu model,trebuie sa folosesc un anumit ziar ,un anumit spirt ?

Răspuns Câştigător
| Smiiiile a răspuns:

Atunci, daca ai op carte cu file albe, nu galbui sau imagini, mai veche, dar nu cu pag lucioase taie putin dintr-o pagina dar sa fie tusul ingrosat ca daca nu este ingrosat nu se impreima! si tine apasat tare de tot! trebuie sa mearga.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ce vrei sa zici, deci fa asa.
Ia doar scrisul de la " fata de la pagina 3 ", acela in chenar cu multe @. Acela este cel mai pigmentat. Da-ti cu putin spirt pe unghie si dupa tine fasia timp de 4-5 secunde, in acest timp o presezi bine si dupa dai cu lac, cu atentie ca sa ramana scrisul la locul lui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si merge foarte bine cu spirt, iar degetul nu trebuie sa stea in spirt doar unghia trebuie udata un pic cu spirt.

| Smiiiile a răspuns:

Da!
Primul pasa este sa dai un strat de oja alba, de preferat mata, nu sidefata. Apoi ti degetul 5 secunde in alcool, nu spirt (ca sa iti iasa bine modelul si nu sters, dar daca doar spirt aia acasa il poti folosi si pe acela ). Ziarul sa fie ziar, nu revista sau hartie lucioasa!
Apesi 10 secunde apoi ridici. Dupa ce lasi putin sa se usuce, dai cu un strat de lac.
Succes!

| AndreeaMabel explică (pentru Smiiiile):

Am incercat cum mi-ai explicat si nu mi-a mers...crying

| Smiiiile a răspuns (pentru AndreeaMabel):

Si in legatura cu oja alba, sa fie mata si sa ai unghiile uscate cand bagi degetul in spirt. Ti-am zis, eu folosesc alcool de 90% si merge.

| Smiiiile a răspuns (pentru AndreeaMabel):

Atunci, daca ai op carte cu file albe, nu galbui sau imagini, mai veche, dar nu cu pag lucioase taie putin dintr-o pagina dar sa fie tusul ingrosat ca daca nu este ingrosat nu se impreima! si tine apasat tare de tot! trebuie sa mearga.