| FeliciaAndreea1 a întrebat:

Hei.Am nevoie de ajutor urgent.Eu aveam parul saten, insa mi-a venit proasta idee de a ma vopsi blonda.M-am vopsit cu cv de la Loncolor, doar ca mi-au iesit varfuri blonde si restul suvitat.M-am grabit sa ma fac saten deschis cu reflexii aurii, tot de la Loncolor.M-am facut, dar imi vreau culoarea naturala inapoi.Stiti vreo metoda prin care pot sa revin repede la nuanta mea? PLS.Si daca scap de vopsea, parul o sa ramana blond sau o sa revina la culoarea naturala? Dau FUNDA happy

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cel mai bine ar fi să alegi o nuanță de la Syoss. Au zeci de nuanțe, poți răsfoi catalogul lor și alegi nuanța cea mai apropiată de culoarea naturală a părului tău. Nu cumpăra niciodată o nuanță la propunerea cuiva, dacă nu ai în mână catalogul respectiv. Nu cumpăra, până nu ești convinsă că ai găsit ceea ce căutai.
Însă, nu e recomandat să îți vopsești părul atât de des. Culoarea naturală o recapeți, dar e nevoie de timp. Părul va crește, dar va fi necesar să scurtezi din vârfuri (o dată pe lună), pentru a îndepărta treptat culoarea nedorită.
De la șaten la blond se poate ajunge doar prin decolorarea părului. Dar, dacă tu spui că o simplă vopsea de la Loncolor a făcut minuni, fără să mai recurgi la decolorare, încercăm să te credem pe cuvânt.

| FeliciaAndreea1 explică (pentru floresdemayo):

Avea oxidant si amoniac incapsulat.

| floresdemayo a răspuns (pentru FeliciaAndreea1):

Ți-am spus părerea mea. Dacă te-ai vopsit de curând, așteaptă să mai treacă, cel puțin, două-trei săptămâni, pentru o nouă revopsire, pentru a nu îți distruge rădăcina părului. O vopsire repetată, duce la deteriorarea părului.
Trebuie să aștepți puțin și te revopsești cu o culoare, care seamănă izbitor cu nuanța ta naturală, decât să aștepți luni de zile, până se uniformizează și revine la nuanța naturală.