| PandaCorn11 a întrebat:

Hei! Am nevoie de mare ajutor!
Cum as putea sa scap de albastru de metil din par?
Am incercat cu spirt sau sa ma spal in fiecare zi ba chiar si cu dero m.am dat dar nimic, clor si iar nu a mers.
Cu ce pot sa ma dau sa nu mai am?
Ajutor!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate nu ai ce sa ii faci. Albastrul de metil intra in tija firului de par si nu se poate duce. In timp se va face verzui si apoi galbui-cenusiu. Vei scapa pe masura ce te vei tunde, nu iti mai arde parul aiurea. De aceea nu se folsoeste albastrul de meti in par, fiindca nu se duce deloc. Chiar daca iti pui vopsea in par, suvita respectiva va ramane de alta culoare (mai albastrui-verzuie), iar vopseaua se va spala mai repede, lasand colorantul la vedere

| PandaCorn11 explică (pentru Brigaela):

Dar arata urat si chiar vreau sa il dau jos! si fara sa ma vopsesc...dar nu stiu cum

| Brigaela a răspuns (pentru PandaCorn11):

Nu ai cum, stiu ca arata urat, tocmai de aceea nu se coloreaza niciodata parul cu albastru de metil, ti-o va spune orice coafeza ca si orice persoana bine-intentionata. Nu stiu cum ai ajuns colorata in par cu albastru de metil, dar banuiesc ca cineva a vrut sa iti faca rau. Din pacate, imposibilul e imposibil, va trebui sa o suporti asa pana iti creste parul si il tunzi

3 răspunsuri:
| PandaCorn11 explică:

Pai o prietenă...a zis ca trece după două, trei spălări. Și acum Mi-e frică să nu îmi atragă profesorii atenția. Am note bune și nu vreau să își schimbe părerea despre mine.