| PandaCorn11 a întrebat:

Hei! Am nevoie de mare ajutor!
Cum as putea sa scap de albastru de metil din par?
Am incercat cu spirt sau sa ma spal in fiecare zi ba chiar si cu dero m.am dat dar nimic, clor si iar nu a mers.
Cu ce pot sa ma dau sa nu mai am?
Ajutor! Dau funda!(Si nu ma judecati daca nu stiti toata povestea -_-)

5 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Cum sa iti distrugi parul in cel mai simplu mod laughing albastru de metil, clor si alte prostii laughing. Nu mai simplu e sa mergi la farmacie si sa intrebi? cu siguranta vei primi un sfat „Destept".

| JulesDC a răspuns:

Eu mi l.am bagat in clor si a mers...dar acum este foarte uscat si ars si vai de el.
Poti incerca sa te vopsesti culoarea ta si asa vei scapa de albastru.

| PandaCorn11 explică:

Dar cum trebuie să mă fac cu clor? Cât trebuie să îl țin pe păr? Și dacă mă dau cu balsam sau ceva nu își "revine"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru PandaCorn11):

Doamne fereste, nu pune clor pe par. Ia-ti de la farmacie o cutie de vitamina c simpla, 20 tablete, pune pe cineva sa o piseze foarte marunt pana se face praf. Praful ala il amesteci cu sampon, il aplici pe par ca pe o vopsea si ti tot amestecul o ora. Pui cat sampon ai nevoie pentru a acoperii partea vopsita.