| geoconda a întrebat:

Hei, bunaaa!
Vreau sa va intreb, poate pare ciudat, dar eu as vrea să mă bronzez, am incercat sa stau la soare, dar degeaba, nimic, sunt albă ca varul. Nu stiu, poate ca s-ar putea să mă ard daca continui asa. Stiți voi vreun truc sau ceva? Am citit pe net ceva cu bere, să te dai cu bere si stai la soare? Nu stiu fratilor, spuneti-mi ceva ca nu mai pothappy

Răspuns Câştigător
| dinaprilie a răspuns:

Mananca morcovi!

24 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu ai in piele pigmentii necesari bronzului. De aceea si esti alba. Orice ai face, alba ramii. Doar daca folosesti cosmetice speciale pentru bronz (care tin cateva saptamini) sau culori pentru bodypainting (care la prima spalare se duc)
Eu consider ca albul e frumos la o dama. O face mai feminina, mai delicata. Ce zic altii, ar trebui sa conteze mai putin, important e ca tu sa te simti bine in pielea ta.

| cristi202 a răspuns:

Cu pielea alba, orice femeie e... apetisanta, nu?hee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi202):

Nu chiar orice femeie, pentru ca mai conteaza si alte amanunte, dar cu siguranta pielea alba e un plus. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar pentru rasisti e un plus.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu cremă de ghete maro.

| Drimmero a răspuns:

Ai incercat sa te bronzezi direct de pe plaja? Acolo bronzul prinde imediat, mai ales in apa, chiar daca nu e prea indicat insa decat la solar...mai bine asa, o singura expunere la soare pe plaja nu te va afecta cu nimic din punct de vedere al sanatatii, iar bronzul nu va intarzia sa apara, garantez.

| zurick a răspuns:

De ce nu încerci un autobronzant?

| Vântulalb a răspuns:

Nu bere nici palinca. Ideea e ca pielea sa fie uda.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

"Stiți voi vreun truc sau ceva? Am citit pe net ceva cu bere, să te dai cu bere si stai la soare?"
Da și cu "parfum" de mici sau cârnăciori rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt uleiuri speciale pentru asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce vrei sa ai pielea inchisa la culoare, daca tu te-ai nascut cu ea alba? Ce-i rau in a avea pielea alba?

| geoconda explică (pentru anonim_4396):

Nu e nimic rau. Doar că mi-ar fi placut mie sa fiu putin mai închisă la culoare. La fel cum lumea se ia de negri, asa se ia si de albi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru geoconda):

S-a intos lumea pe dos! Ce face politica si spalatura pe creier din oameni! Au ajuns albii sa le fie rusine ca sunt albi si sa fie obligati sa ingenuncheze in fata negrilor, care speculeaza momentul la maxim si se victimizeaza cu nerusinare, desi n-au nici un motiv, pentru ca sunt pupati in coor peste tot!winking

| geoconda explică (pentru anonim_4396):

Eh!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce treaba a fi putin bronzat cu a fi negru?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Citeste comentariul ei de mai sus. A scris: "La fel cum lumea se ia de negri, asa se ia si de albi."

| geoconda explică (pentru anonim_4396):

Mda, dar nu chiar de asta as vrea, adică mna, sunt frumoasă și așa și nu mă interesează ce zice lumea, am spus-o doar asa laughing însă mi-ar fi placut sa fiu putin de tot intr o nuanta mai închisa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O persoana cu pielea foarte alba arata bolnava. Toata lumea vrea sa aiba putina culoare si sa nu fie confundata cu un perete. Si nu stiu cine te-a mintit ca e important ce fel de femei preferi tu, fata asta nu se bronzeaza pentru tine. Barbatii care cred ca totul e despre ei sunt mai scarbosi decat cacateii de caine din mijlocul drumului. Doar sotia ta traieste ca sa te satisfaca pe tine, capis?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa fii complexat de ceva ca sa vrei si tu sa faci din cand in cand o schimbare.

| geoconda explică:

Hahahalaughing)

| CassiusAlexander a răspuns:

Mai bine nu. Îți strici pielea ca să ce?

| dmz123 a răspuns:

Https://www.crisalis.ro/......olara.html
asta e ce folosesc eu pentru intensificarea bronzului.
Exista si lotiune dupa plaja tot de la firma asta, e renumit Piz Buin pentru faptul ca te ajuta la bronz.
Dar ai grija sa nu te expui un termen prelungit la orele pranzului pentru ca pe moment o sa te bronzezi mai repede dar o sa ai pilea afectata, fie ca se usuca, aspreste, fie ca se cojeste. Si eu am pilea alba si la fel ca si tine imi doresc sa fiu putin bronzata pentru ca mi se pare inestetic sa port fuste si pantaloni scurti cu picioarele albe ca varul dar....sanatatea e mai presus de orice, daca nu am timp sa ma bronzez treptat, mai bine deloc.