| stylemakeup a întrebat:

Hei, ce parere aveti despre AVON... Adica machiajele lor... Si restul cosmeticalelor. Eu sincer nu prea mai am incredere in ei, deoarece rujurile lor nu sunt chiar de calitate. Sau de firma lady's m-am uitat pe site si au preturi destul de convenabile, dar nu stiu ce sa zic de produse. Dati-mi va rog o parere. FUNDA

8 răspunsuri:
| Ramina a răspuns:

Eu iti recomand produsele de la Oriflame daca nu iti mai plac cele de la Avon, sunt putin mai scumpe dar sunt si de calitate, eu folosesc de mult timp produse de la Oriflame si sunt multumita de ele, mai ales ca au si produse marca Giordani Gold.
Gasesti catalogul aici : http://ro.oriflame.com/products/catalogue-viewer.jhtml?per=201205

| muceacitalinda a răspuns:

Buna! o sa imi spun parerea, firma avon este buna, eu asa imi iau si e buna, da firma lady's chiar merita, si are preturi pe care oamenii ii distribuie. parerea mea este ca lady's are preturi foarte bune pentru fete. in rest produsele sunt bune stai linistite cat despre tine poti sa te uite la data exprirari, incearca eu stiu ca sunt bune. funa? cum consideri eu ti-am raspuns amabil, daca ai nevoie de intrebari da-mi mesaj! tu decizi daca vrei sa imi dai funda

| AlescandraM a răspuns:

Gianyg, am fost si eu la o sedinta de macheaj. de la Avon, am fost foartee foarte dezamagita, nu ma asteptam ca acele fete sa fie adevarate make-up artiste, dar nici sa nu stie sa aplice un fond de ten, m-a macheat intr-un mare hal, a trebuie sa port ochelari de soare pana am ajuns la primul magazin sa imi iau servetele umedde. si produsele de la avon nu sunt de calitate foarte buna... iar cele de la lady's merita.:*

| gianyg a răspuns:

Conteza si ce te astepti de la un ruj. Sa fie hidratant sau sa fie mat? Ce tip ai folosit? Apropos de verificarea calitatii unui ruj: am aflat(nu am apucat sa si verific) ca daca tragi pe incheietura mainii o dunga cu ruj, apoi freci cu o bijuterie din aur si acea dunga se inegreste inseamna ca nu este un produs premium. daca culoarea nu se modifica atunci este ok. Daca incerci spune-mi si mie!
Legat de nume...cred ca esti interesata de arta machiajului. Te provoc...cu o sedinta de machiaj in care sa cunosti pe viu produsele machiajele avon.
Esti din Bucuresti?
Hai dupa sarbatori sa ne intalnim in sediul central avon la o sedinta de machiaj. Ia-ti si o prietena cu tine.
Va astept!
Informatii: surse_gia@yahoo.com

| stylemakeup explică (pentru gianyg):

Nu sunt din Bucuresti

| SandicaGabriela a răspuns:

Buna,

Am vazut cateva raspunsuri aici in legatura cu produsele Avon. Dragelor fiecare firma are partile ei bune si rele. Avon este de 2 ani superbrand(ceva mai mult decat brand) si tot 2 ani furnizorul numarul 1 de produse cosmetice pentru Casa Regala a Romaniei. Iar in momentul de fata suntem sponsori pentru Vocea Romaniei de produse cosmetice. Loredana este clienta noastra fidela. Produsele au un raport calitate pret foarte bun, ma refer la general. Cat despre rujuri te intreb ce inseamna de calitate? Pentru ca noi avem cele mai bune rujuri persistente si glosuri. Cat despre doamna care a fost la un curs de machiaj la noi, imi pare rau pentru dezamagirea creata, dar trebuia sa specificati faptul ca nu va place, nu sa plecati asa.

| Ellennaa a răspuns:

Deci produsele de la avon sunt bune...adica eu cred casi merita banii.mai ales fondurile de ten sunt genialelove struckiar lady's in ciuda preturilor mici ce te fac sa crezi c asunt produse proaste...produsele sunt si acelea acceptabile. dar parerea mea este ca cele de la avon sunt mai bune:*tu poti sa le incerci pe toate. funda?

| AdutzaAdde a răspuns:

Stiu ca raspunsul meu este cu intarziere pentru ca abia acum am vazut dar vreau sa iti zic. Sunt reprezentanta Avon si pot spune ca produsele lor sunt foarte bune dar desigur, unele nu sunt chiar de cea mai buna calitate. La Lady's sunt si ele bune (pacat ca nu e chiar atat de cunoscut) dar pretul lor arata calitatea, cu cat sunt mai scumpe cu atat sunt mai bune, in fine, ce vroiam sa zic este ca nu toate produsele sunt bune, nici de la avon nici de la lady's nici oriflame si mai stiu eu ce firme mai exista, sunt si produse de calitate buna, foarte buna dar trebuie sa stii care.