| anonim_4396 a întrebat:

Hei! De la ce varsta este indicat sa-ti vopsesti parul? happy

5 răspunsuri:
| Asdffd a răspuns:

Eu as vrea sa ma vopsesc, am 13 ani.Nu ma lasa mumamea' ca ii coafeza si ea stie ce ii bine pentru par`.In fine si m-am vopsit cu vopsea care se duce la 10 spalari.Si e un fel de vopsea semi-permanenta pentru ca inca mai am ceva culoare in cap, adica straluceste spre roscat[ca roscata m-am facut].Si mi-a spus maicamea ca nu am voie pana la 18.In fine.A spus ca atunci se dezvolta firul de par.:]

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu zic ca de la 15 16 ani e ok, atat timp cat nu te vopsesti in exces ca atunci o sa-ti distrugi parul.

| marinela_8529 a răspuns:

Parul este indicat sa nu-l vopsesti, dar cel mai bine e sa-l vopsesti de la 15-16.

| lily_2477 a răspuns:

Niciodata, parul natural e cel mai frumoshappy De ce sa iti strici podoaba capilara prin vopsire cind nimic nu o sa il poata recupera inapoi?

| anonim_4396 explică (pentru lily_2477):

Nu am ce strica, parul meu e deja atat de subtire incat singura modalitate sa mai imi intaresc firul ar fi sa-l vopsesc.