| Prinţesa_Tha_Yoo_2000 a întrebat:

Hei...Din vara tot imi apar cosuri mici pe picioare sub piele...ve as putea face?

6 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

De la epilat este ai o alergie.Incearca sa te epilezi cu alt ceva decat te-ai epilat pana acum.Si la mine se intampla cand ma grabesc si ma fac cu bigul.

| Prinţesa_Tha_Yoo_2000 explică (pentru dannys):

Au incepu sa-mi apara dinainte sa incep sa ma epilez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa incerci crema bubchen cu oxid de zinc, foloseste-o dupa fiecare epilare. O gasesti in Dm si costa aproximativ 5 lei.
Uite un review aici : http://www.vintagelooksimona.com/......tarea.html

| Edisor27 a răspuns:

Este din cauza epilatului.

| litere123 a răspuns:

Nu stiu
Poate de la epilat
Te epilezi mai des?

| Atrielle a răspuns:

Alergie? Hai ca asta e buna, facem toti pe doctorii cand suntem pe langa subiect.

E clar de la epilat, dar nu e alergie ci o mica infectie in zona respectiva.

Din ce am observat, nu ai cum sa le faci sa dispara complet, dar din experienta iti zic ca daca te faci cu lama o sa ai mult mai multe decat daca te epilezi cu ceara sau epilator (ideea e sa nu rada firul de par ci sa-l scoata cu totul de la radacina).