| Gabrielaandrei98 a întrebat:

Hei fetelor de pe TPU imi spuneti si mie cum imi colorez parul cu hartie creponata? Sunt satena spre blondwinking multumesc anticipat big grin

7 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună!
Chiar nu am ştiut de aşa ceva!
Am căutat pentru tine, şi uite ce-am găsit : http://www.imagineamea.info/vopsirea-parului-hartie-creponata-video/
De acolo, înveţi cum să îţi colorezi părul CORECT folosind hârtia creponată.

| ShizAnime a răspuns:

Iei hartia creponata o dai prin apa si fara sa o storci de apa,[eu am facut greseala asta], o pui pe suvita de par care iti trebuie si apesi sa iasa culoarea. P.S. Ai grija unde faci asta culoarea hartiei iese si pateaza unele materiale...Parerea mea este sa nu folasesti hartie creponata ci spray special...

| Gabrielaandrei98 explică (pentru ShizAnime):

Am incercat acum cu roz inchis, dar nu a mers ...nici portocaliu, nici galben...eu gresesc sau e de vina hartia?

| Zizzy99 a răspuns (pentru Gabrielaandrei98):

Eu am incercat cu verde si a mers. Poate ca ai culoarea parului prea inchisa si nu se vede...nu stiu ce sa zic...

| ShizAnime a răspuns (pentru Gabrielaandrei98):

Nu stiu de ce.Incearca cu un rosu, dar depinde si ce hartie ai.La mine merge. Daca e dinaia foarte groasa aia sigur nu merge.

| michaelaaa a răspuns:

Nu stiu cum se face... dar culoarea asta mai iese?

| Pisikutzzza999 a răspuns:

Păi dacă vrei să îl colorezi udă hârtia creponată şi apoi pune-o pe păr (dă prin păr cu ea si lasă-o sa se usuce!
Sper că te-am ajutat! Succes! big grin