| PalaghiaElenaGeorgiana a întrebat:

Hei. Mi-am decolorat vârfurile și le-am vopsit în turcoaz (la salon) după primele 2 spalari a devenit un verde foarte urât... Probabil a rămas albastru pe păr blond(=verde). Acum vreau să-l vopsesc cu albastru de metil. Ce culoare o să-mi iasă?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu albastrul de metil iese o culoare faina. Verde-turcoaz-albastru inchis-indigo. Depinde cat de diluat sau intens il faci tu, daca il faci inchis de la o spalare la alta o sa ai alta culoare. Poti sa-ti iei totusi nuantator de la direction de pe gotica.ro
http://www. gotica.ro/172-COSMETICE/185~VOPSEA-DE-PAR/

Mai exista spuma asta coloranta
http://mycosmetics.5net.ro/......is-nr.jpeg

| KMaddieK a răspuns:

Mai bine nu te vopsi cu albastru de metil. M-am vopsit si eu, iar cand transpiram sau ploua ma umpleam pe gat si hainele. Dupa cateva spalari se ia si ala si ramane culoarea dinaintea vopsirii, fiindca nu e ceva permanent.

| PalaghiaElenaGeorgiana explică (pentru KMaddieK):

E un verde foarte urât și ciudat... Vreau să scap neapărat de el! Nu știu ce să-i fac...

| KMaddieK a răspuns (pentru PalaghiaElenaGeorgiana):

Decoloreaza-l