| Ndr27 a întrebat:

Hei TPU, astazi e a5a zi de cand am pierce in limba. Dimensiunea limbii e aproape normala ..totul e ok. Insa am o intrebare ...In cam cat timp dispare chestia aia alb-galbenie si peste cat timp inceteaza sa imi mai curga lichid alb din gaura?
Mersi anticipat happy

Răspuns Câştigător
| Spaz472 a răspuns:

Nu mai dureaza foarte mult, trebuie sa se obisnuiasca si limba cu "obiectul strain".

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chestia aia alb-galbenie inseamna ca ai o mica infectie.Nu pot spune cat mai curge.Mai bine stateai cuminte.

| Ndr27 explică (pentru darrio2007):

Chestia aia alb-galbenie e ceva normal happy. Toata lumea cu pierce.a avut limba ..de culoare alb-galbenie. Primele zile. Ma intereseaza ..in cam cat timp dispare definitiv. La mine... aproape a trecut. Dar inca mai am ..limba alba. Nu-i nicio infectie.

| AvalohAlyn a răspuns:

Scuza-ma dar nu am raspunsul la intrebarea ta insa am si eu la randul meu o intrebarebig grine ce ti-ai pus piercing in limba? de ce nu deasupra gurii, langa buza? Eu sincer vreau sa imi pun un cercel in ureche dar sa fie foarte frumos.Ma gandesc si la un tatuaj.Care e motivul pentru care ti l-ai pus in limba? Nu mi se pare cool de loc mai degraba periculos.
Motivul meu pentru ca vreau cercel si tatuaj este ca vrea o fata si mai ales vad ca fetele sunt atrase de baieti care au astfel de accesorii dar nu in primul rand ca imi place mie, ma face mai diferit, mai cool.

| MrAnderson a răspuns:

Salut, lichidul alb e felul organismului tau de a-ti spune ca nu-i place prezenta pierce-ului. Dar o sa se invete.
Si mai dureaza un pic pana se vindeca total unde a fost strapunsa.
Intre timp, evita diferentele mari de temperatura, mancarurile picante, bauturile acide sau alcoolice.

| Spaz472 a răspuns:

Am avut si eu deci nu bea lapte nu fuma si nu manca nimic ce contine lapte. Totul va reveni la normal in maxim 1 saptamana.

| Ndr27 explică (pentru Spaz472):

Stiu ca n-am voie lactate, tigari, si bauturi cu acid. Dar ..chestia cand imi revine culoarea limbii la normal? Nu mai e cum era in primele 3 zile. Dar mai am putin alb-galbeniu in zona pierce-ului. Aproape a trecut. Mai dureaza mult? happy

| Ndr27 explică (pentru Spaz472):

Aha. Mersi, ai funda :*

| Spaz472 a răspuns (pentru Ndr27):

Nu mai dureaza foarte mult, trebuie sa se obisnuiasca si limba cu "obiectul strain".