| Ndr27 a întrebat:

[Intrebare pentru cei cu pierce in limba]
Salut, am vreo 3-4 zile de cand mi-am pus pierce in limba...happy
Suprafata limbii are o culoare alba spre galbeniu...
E normal? :d
Mersi, dau funda.

11 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

E normal, o să ai limba uşor umflată, dar nu pentru mult timp. Trebuie să ai grijă la igienă, încearcă să nu foloseşti apă de gură şi să periezi foarte uşor, evitând zona cu piercingul. Cel puţin până se vindecă de tot. Şi evită mâncărurile dure, de preferat consumă lichide/supe/piure/orice e moale.
Şi sper că porţi cercel medicinal, nu?

| Ndr27 explică (pentru AikkoxD):

Am folosit apa de gura sau apa calduta. Are ceva daca m-am clatit dupa fiecare masa cu apa de gura apoi apa calduta?

| AikkoxD a răspuns (pentru Ndr27):

Apa călduţă nu are nimic, însă apa de gură e posibil să infecteze zona, mai ales dacă nu e complet vindecat. Nu se întâmplă în toate cazurile, depinde de organismul fiecăruia, la ce e alergic etc.

| Ndr27 explică (pentru AikkoxD):

Pai, azi e a5a zi ..si m-am clatit in fiecare zi ..si cu apa de gura si cu apa calduta. Si n-am avut probleme ..continui? Sau ..ma clatesc doar cu apa?

| AikkoxD a răspuns (pentru Ndr27):

În cazul ăsta, poţi să continui, dar ai grijă totuşi cu periatul, să nu răneşti zona şi cine ştie, să provoci vreo infecţie.

| BrD a răspuns:

Nu am pierce in limba dar cunosc persoane care au. Da, e normal.

| Ndr27 explică (pentru BrD):

Mersi.

| BrD a răspuns (pentru Ndr27):

Cu placere

| Hermaniona a răspuns:

Daca e pentru prima data (in conditii stricte de igiena) e normal deoarece organismul abia se obisnuieste. Daca peste o saptamana tot asa este sfatul meu e sa te duci la medic

| Ndr27 explică (pentru Hermaniona):

Da, e pentru prima data. Mi l-am facut vineri. Azi deja incepe sa mi se dezumfle limba aproape de tot. Poimaine cred ca e la dimensiunea normala. Mersi pentru raspuns. Eram putin ingrijorat.

| Hermaniona a răspuns (pentru Ndr27):

Cu placerebig grin