| 25simo a întrebat:

Cum se numesc acele coliere care sunt facute din cristal (nu sunt sigura), au forma aceea mai ascutita la varf si sunt mai,, lunguiete"? De unde as putea sa cumpar unul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cristal de stanca.
http://www.f2o.ro/pandantive/pandantiv-cristal-de-stanca-4.html

Cauta in mall ( sunt standurile alea pe mijloc cu bijuterii, carcase de telefon etc - ) sau in magazine de bijuterii. Eu vazusem intr-un magazin care avea si bijuterii, dar si decoratiuni pentru casa. Costa in jur de 30-35 lei.