| Corina_Corina_1997 a întrebat:

Hei TPU stie cineva cum sa imi decolorez parul de albastru de metil? ....sunt saten si verdele asta de doua săptămâni si ceva parca nu mai iese odată...

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate, verdele de la albastru de metil nu prea iese. Poti incerca cu doe foarte mari de decolorant de par (sa il faci alb complet), dar il vei arde. E mai sanatos sa te tunzi pana elimini tot parul verde. De aceea nu se coloreaza niciodata parul cu albastru de metilen, fiindca e un colorant foarte stabil, verdele ramane definitiv in par (il scoti cu foarfeca)

| Corina_Corina_1997 explică:

Lam aplicat pe tot parul -_-