| anonim_4396 a întrebat:

V-ati facut vreodata suvite cu albastru de metil, cum iese pe parul saten?

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Iese verde. Uite aci un articol pe blogul meu despre cum sa te vopsesti cu aceste substante si acolo vezi si cum mi-a iesit cu violet de gentiana:
http://polly-lena.blogspot.ro/2012/12/cum-sa-ne-vopsim-cu-vilolet-de.html

| ammona a răspuns:

Iese verde...dar daca te prinde o ploaie nu e bine;)) eu iti recomand sa cauti aici http://www.pisica-neagra.ro

| DayByDay a răspuns:

Da mi-am facut eu in vara. Eu sunt satena, insa mi-am decolorat parul inainte sa aplic albastru de metil.

| Adixuuu a răspuns (pentru DayByDay):

Cu ce l-ai decolorat poti da te rog mai multe detalii.

| DayByDay a răspuns (pentru Adixuuu):

Cu pudra decoloranta, de la kallos.

| Ancuancu a răspuns:

Buna..eu mi-am facut cu violet de gentiana..si este foarte ok si pe par saten..tot asa si cu albastru de metil..Si nici nu iti distrug parul..doar sa nu te prinda ploaia ca atunci ti se fac hainele happy