| adeadeliina a întrebat:

Știe cineva un tratament bun pentru accelerarea creșterii parului? Îmi creste foarte greu parul. vreau răspunsuri mai ales de la cele care stiu sau au folosit un tratament bun care le-a ajutat intr-adevar. Multumesc anticipat, funda!

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Tratamentul cu petrol e foarte bun, regenerează firul de par, hraneste, hidrateaza si stimulează cresterea parului, oferă strălucire si volum. Un sfat ar fi sa dormi cu parul împletit, sa il periezi cate 5 minute dimineața si seara, iar o data la 2 luni sa tai puțin din vârfuri, pentru ca daca sunt despicate, firul de par se concentrează pe regenerare si reparare, nu pe creștere.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ulei cald de ricin la radacina parului. Stai asa 2-6 ore dupa care samponezi si te speli normal.
Mie mi-a oprit caderea parului si in 2 luni mi-a crescut 4 cm.

| justanotheruser99 a răspuns:

Chiar merge, mie îmi creste destul de repede, iar in fiecare luna îmi tai cate 0, 5-1 cm din el sa il întrețin, dar am uitat sa mentionez ca eu nu folosesc placa, doar uscatorul de par. Iar majoritatea timpului mi-l țin prins intr-o coada, daca il lași pe spate tot timpul ti se freacă si nu îți mai creste. happy

| adeadeliina explică:

Gretta, folosesc ulei de ricin în combinație cu ulei de măsline și aloe cam de un an, dar nu da rezultate la mine, îl am despicat. Nu prea folosesc placa, foarte rar, si merg să îmi tund vârfurile ocazional, dar tot se despica, am sa încerc varianta lui justanotheruser99, mi se pare mai folositoare, sper sa meargă.

| adeadeliina explică:

Ok, multumesc mult! O să țin cont de sfatul tau! happy