| Dumitrescu_Andreea_2000 a întrebat:

Hei! :* Va rog sa raspundeti la urmatoarele intrebari, dau FUNDITAwinking

1. Am auzit pe multi zicand ca parfumurile de la Avon sunt de duzina. E adevarat? Exista parfumuri Avon de calitate? Daca da, cum se numesc, cat costa, cat persista si cum ati descrie "mireasma" laughing

2. Ce parfumuri de la alte marci imi recomandati? De ce? (parfumurile sa fie sub 100-150 lei, nu caut ceva de ocazii, ca am, caut ceva cu care sa ma dau la scoala).

3. In Afi Palace Ploiesti este un magazin Yves Rocher. Gasesc acolo si parfumuri? La pot testa?

DAU FUNDA RASPUNSULUI CARE IMI PLACE CEL MAI MULT SI VOT TUTUROR RASPUNSURILOR AJUTATOARE!

6 răspunsuri:
| marina2409 a răspuns:

1Da parfumurile avon nu sint bune de nimic incearca 2chaneli 5 e un pic mai scum dar merita ori guerlain Paris 3are o mireasma dulce seducatoare.

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
1.Nu este adevarat, sunt si parfumuri de calitate happy (parfumul meu preferat de la Avon este Far Away; persista in jur la 7-8 ore love struck miroase a vanilie si arome florale, consta in jur de 70 lei in catolog )
Alte parfumuri de calitate:
-Apă de parfum TODAY Tomorrow Always 50ml - pret standard 110 lei(are un puternic miros de trandafir si mosc; persista in jur la cateva ore, 6-7)

-Apă de parfum Today Tomorrow Always Amour -pret standard 75 lei (miroase a iasomie si citrice; este un parfum romantic; persista in jur de 5 ore)

-Apă de parfum Today Tomorrow Always In Bloom -pret standard 75 lei (miroase a flori de portocale; persista in jur la 5 ore)

-Rare Gold Eau De Parfum -pret standard 75 lei (miroase a lacramioare si vanilie, persista destul de mult timp)

-Herve Leger Été Eau De Parfum -pret standard 100 lei (un parfum superb love struck miroase a flori de portocal, iasomie si mosc; persista in jur la 6 ore)

-Premiere Luxe Eau De Parfum -pret standard 130 lei (este un parfum fresh, usor, placut miroase a magnolie, rodie si iasomie; persista 6 ore)

-Rare Diamonds Eau De Parfum -pret standard 75 lei (miroase a orhidee, iasomie, bujor; persista aproximativ 6 ore)

-Only Imagine Eau De Parfum -pret standard 70 lei la reducere poate si mai putin(are un miros super dulce love struck miroase a mure, zmeru, violeta, mosc; persista 6 ore)
- Incandessence -pret standard 75 lei(miroase a lalele, bujori si iasomie; persista in jur la 4 ore)

Cam astea sunt niste parfumuri mai de calitate de la AVON happy din punctul meu de vedere!

2.-Apa de Parfum Elizabeth Arden 5th Avenue New York (l-am luat de la EMAG si am dat pe al 70 lei; miroase a coacaze, iasomie, piersica persita 6 ore)
-Apa de Parfum Calvin Klein Eternity Summer(tot de pe EMAG, doar ca ceva mai scump, am dat pe el 120 lei,dar isi merita banii; are un miros dulce, pepene rosu, mandarina, bujor, mosc; persista pana la 7ore)
-Apa de Parfum Elizabeth Arden 5th Avenue(tot pe EMAG l-am gasit, pret 55 lei si miroase a liliac, trandafir, piersici; persista pana la 5 ore)
Cam astea sunt cateva parfumuri bune si de calitate happy

3.Nu sunt din Ploiesti si nu stiu daca gasesti, dar stiu ca sunt parfumuri la Yves Rocher care miros foarte bine.

Bafta kiss

| Dumitrescu_Andreea_2000 explică (pentru Yasemyn):

Multumesc mult pentru raspunsul tau lung, chiar m-a ajutat mult (chiar mai convins cu parfumul Far Away, vanilie cu arome florale mi se pare o combinatie superba, iar daca tine 7-8 ore si costa doar 70, imi iau si eu happy ). Primesti fundita de la mine, de departe e un raspuns exceptional, mersi pentru stradanie! :*

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Eu am aflat de curand un parfum de la Avon ( si sunt in total neacord cu afirmatia ca parfumurile de la Avon nu sunt de calitate), parfumul se numeste Avon Ultra Sexy, avand miresme de fructul pasiunii, pere si bergamota. Magnolia este combinata cu esente de piersica si bujor in inima aromei, iar baza a fost creata din tonuri de chihlimbar, mosc si lemn dulce. Dureaza foarte mult dupa parerea mea (eu ma dau cu el pe la ora 7 dimineata si seara pe la 20-21 inca ii mai simt parfumul, asa si la parfumul Infinte Moment si Avon Femme, mai putin decat la Avon Ultra Sexy, dar se simte)

| Krista1 a răspuns:

Buna, parfumuri de calitate si la preturi accesibile cum vrei tu pentru scoala, gasesti pe www.giada-rome.com - la categoria parfumuri :) Eu iti recomanda Belle Saba, este preferatul meu

| Lorodana a răspuns:

Incearca parfumurile de la http://www.parfumela.ro vei fi foarte multumita, foarte multa lume este multumita de pretul si calitatea lor