| Women18 a întrebat:

Hei, vreau sa slabesc si eu in jur de 5-8 kg pana pe 12 august si nu stiu ce dieta sa tin, va rog,ajutati-ma, chiar am nevoie, si sa nu fie una din dietele dupa care te ingrasi mai rau, merci

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dieta daneza dar ai grija cand o termini sa nu mananci prea mult adica sa infuleci cu ambele maini.

| Anddreee a răspuns:

Toate dietele duc la efectul yoyo adica "dupa care te ingrasi mai rau" cum zici tu, absolut toate pentru ca dupa ce tii dieta aia tu incepi sa mananci ca inainte. Ca sa nu se mai intample asta nu trebuie sa tii dieta, trebuie sa-ti faci un stil de viata, sa fie permanent.

Sa mananci sanatos si sa faci regulat sport. Pentru inceput renunta la prajeli, sucuri din comert(mai degraba iti faci tu din fructe), produse de patiserie, paine si la orez, cartofi pentru ca au multi carbohidrati. Apoi ca sa slabesti mai repede mananca mai multe proteine cum ar fi carne slaba de pui/peste/vita, oua, iaurt, branza si faci combinatii cu tot felul de salate de rosii si castraveti sau varza cu morcov, sunt o groaza de legume.

Mananci 3 mese pe zi dimineata, pranza si seara cel tarziu la ora 19 si fa sport intre 30 si 60 min - 4-5 zile/saptamana.

Dupa ce ai slabit poti sa faci mai putine zile sport ca sa te mentii, iar cu mancarea mai poti adauga ceva ce iti place 1-2 ori pe saptamana, dar doar o singura masa, nu toata ziua.

Si sa bei multa apa.

Bafta!

| ale153 a răspuns:

Nu este sanatos sa slabesti multe kilograme intr-o perioada scurta de timp. E mai bine sa cauti rezultate pe termen lung. Sa incerci sa iti schimbi stilul de mancat si sa faci cat mai multe exercitii fizice. Dar pana atunci cel mai bine este sa iti accepti corpul si sa te simti bine in pielea ta. Cu totii suntem diferiti si frumosi in felul sau! happy

| Women18 explică (pentru ale153):

Multumesc mult :* Asa e, am slalbti si eu 9 kg in 3 luni, este adevarat ca pe perioade mai lungi nu te ingrasi la loc, pupici si merci de sfat!