| NuCredd a întrebat:

Heii TPU. happy Fetelor am nevoie de ajutor!
De curand mi-am cumparat o oja portocalie. M`am dat cu ea fara sa folosesc stratul de protectie [base-coat], iar cand mi-am sters unghiile, surprizaa: Erau galbene! Am incercat cu mai multa acetona, nu a mers. Cu suc de lamaie, nu a mers. oh go on
Ce sa le fac? Arata oribill. straight face
Funda. :*

P.S. Ca sa nu intelegeti gresit, pigmentii ojei erau prea puternici si mi-au colorat unghiile. permanent se pare. crying

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

O să dispară în câteva zile. Freacă-ţi unghiile cu periuţa şi cu pastă de dinţi, dă-te cu zeamă de lămâie pe unghii de 2 ori pe zi, până vezi rezultatul. Nu o să îţi dispară aşa, în 10 minute.

3 răspunsuri:
| uAme a răspuns:

IN nici un caz cu suc de lamaie! Acela doar le tonifica! Tu trebuie sa-ti tii mainile intr-un bol cu ulei de masline timp de cinci minute.

| NuCredd explică (pentru uAme):

Faza cu ulei de masline si sare este pentru a opri exfolierea si pentru a le intari.happy

| CaRamElLa96 a răspuns:

Pai nu folosi doar sucul de lamiie, chiar lamiia, taie lamia in doua si in jumate de lamiie introduce unghiile si lasa cam 5 -7 min apoi faci si la unghiile de la cealalta miina, trebuie sa ajute pe mine m-a ajutat. Si totusi daca nu, atunci ungele cu iod o sa fie si mai galbene deodata pentru ca asa este aceasta solutie dar in citeva zile vor fi alb perfecthappy