| Bellicous a întrebat:

Heii TPU
Sunt satena si vreau sa ma fac blonda? Trebuie sa ma decolorez intai? Daca da, cum se decoloreaza, cu ce? De la vopseaua de par poate cadea parul? Cat ar costa toata actiunea decolorat+vopsit la salon?

4 răspunsuri:
| MidnightMemoriesMM a răspuns:

Daca parul e saten inchis trebuie decolorat. Mi se pare ca exista anumite solutii de decolorat, asta nu stiu sigur.
Depinde de parul tau si de vopsea. Dar nu prea cade daca parul e sanatos.
Depinde de salon si daca cumperi tu vopseaua.

| Al3xAndraa97 a răspuns:

Daca culoara parului tau este naturala nu trebuie sa te decolorezi. si da vopseaua si mai ales decoloratul iti strica rau de tot parul. uite niste preturi aici: funda?
Vopsea Londa+oxidant - 30 ron

Vopsit par scurt - 40 ron

Vopsit par mediu - 45 ron

Vopsit par lung - 55 ron

Decolorat radacina - 40 ron

Decolorat par scurt - 40 ron

Decolorat par mediu - 50 ron

| AlinaElenaBrinza1998 a răspuns:

Parul trebuie decolorat cu decolorant, am auzit ca este unul care nu strica foarte tare parul.Depinde la ce salon te duci.

| Livyutzu a răspuns:

Doar daca esti un saten închis, dar nu recomand deoarece distruge părul, perhidrolul parcă decolora din apă oxigenata, aplică vopseaua direct, la salon ajunge cam 30 - 60 lei daca ai par lung