| faaalyoana a întrebat:

Vreau sa-mi fac suvite mai deschise cu 3 nuante decat parul meu. Am parul castaniu vopsit si varfurile imi sunt negre( le am asa de aprox un an nu s mai decoloreazalaughing.
As vrea sa-mi fac acasa suvite ma gandeam la un ciocolatiu caramel...
Si as vrea sa stiu daca e sa folosesc vopseaua aia blonda cu decolorant d la garnier ...cat timp trebuie sa o tin pe suvite? cat mi se vor deschide? stiu ca nu-mi va iesi blonde.dar ce nuanta imi vor iesi? nu mi-am mai decolorat niciodata parul...iar firul meu este gros pentru k e cret.
Vreau sa aud o experientza de a ta k nu stiu cum sa procedez...
Nu am bani pentru a ma duce la salon sad

5 răspunsuri:
| faaalyoana explică:

Si apoi dupa ce ma suvitzez...imi aplic vopseaua apoi.cum trebuie sa procedez?

| andaioana123 a răspuns:

Cel mai bine e sa vorbesti cu o coafeza. Dupaia poate daca lasi prea mult vopseaua pe par nu vei ajunge la nuanta dorita. Nu trebuie sa te faci la salon, numai sa ceri parerea unei coafeze, ca ea stie cel mai bine.

| ramyazyz a răspuns:

Estti saraka cumva

| Diiddy a răspuns:

Daca vrei sa iti decolorezi parul sh sa iti iasa blond, pune apa oxigenata in locul unde vrei sa ai suvite blonde cand faci baie. Poate o sa crezi ca ii o prostie ce am spus asa acum crezut si eu prima data cand mi-a spus mama dar cu timpul ti se decoloreaza parul de la apa oxigenatawinking daca nu cere parerea unei coafezewinking

| faaalyoana explică (pentru Diiddy):

Se decoloreaza parul natural.
PE PAR VOPSI NU CRED K MERGE